Google, Şifre Yöneticisi Aracılığıyla Kullanıcılarına Daha Fazla Şifre Güvenliği Sağlıyor

Google, kullanıcılara çeşitli dijital ürünler ve hesaplar sağlayan en büyük teknoloji devlerinden biridir, ancak tüm bu hesaplar kendi şifrelerinizle güvence altına alınmıştır.

Google‘ın emin olduğu şeylerden biri, kullanıcıların sızdırılmayacak kadar güçlü bir şifre tutmalarıdır, ancak bu tür şifreleri saklarken, kullanıcılar şifreyi korumak için kaç harf ve rakam içerdiğini düşünerek şifreyi daha sonra unuturlar.

Ancak, zayıf parolalar, her yerde kullanırsanız birden fazla hesabınızı hackleyebilecek siber suçlular açısından risk altındadır.

Google, üçüncü bir tarafın hesabınıza girmeye çalıştığını tespit ettiğinde kullanıcılara bir açılır mesaj gönderir ve şifrenizi değiştirmenizi önerir. Yeterli mi? Çevrimiçi şifreler sürekli olarak ihlal edilme riski altındadır ve siber suçlular, kullanıcılar bilmeden saldırıya uğrayan çok sayıda hesaba eriştiğinden, Google‘ın bu çabası boşuna gidiyor gibi görünüyor.

Şimdi teknoloji devi, Parola Yöneticisi yardımıyla, kullanıcıların parola gizliliğini korumalarına yardımcı olacak kullanışlı bir özellik buldu. Google, kullanıcılara güçlü ve etkili şifreler önerecek bir seçenek sunarken, aynı zamanda yeni yerleşik şifre yöneticisi aracılığıyla bu şifreleri kaydetme seçeneği de sunacak. Bununla birlikte, en havalı özellik, şifrelerinizi izleme ve herkese açık bir şekilde sızdırıldığında değiştirme yeteneği olmalıdır.

Yeni bir hesap oluştururken tüm bu özelliklerden yararlanabilirsiniz. Kullanıcılardan bir şifre seçmeleri istendiğinde, şifreyi girmek için şifre kutusuna tıkladıklarında, onlara ayrıca güçlü şifreler kullanmanızı önerecek ve önerecek bir seçenek sunulacak ve bu olmazsa, sağ tıklayabilirsiniz. şifre kutusunda ve aynı öneri işini yapacak olan şifre oluştur adlı bir seçenek ile sunulacak.

Seçilen şifre daha sonra servis tarafından otomatik olarak kaydedilecektir.

Kendi şifrenizi yapmak istemeniz durumunda, Şifre yöneticisinin hiçbir faydası olmayacağını düşünmeyin. Bu hizmet yine de kullanışlı olacaktır, çünkü sızdırılması durumunda açığa çıkan şifreniz hakkında sizi aydınlatacak ve bu konuda bir şeyler yapmanızı tavsiye edecektir.

Hesaplarınızı çevrimiçi ortamda potansiyel suçlulardan korumaya bir adım daha yaklaştığı için tüm Google kullanıcıları bu özelliği kullanmalıdır.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!