Google Pixel vs iPhone 7 Performans Testi

Google Pixel vs iPhone 7 Performans Testinde. Bir tarafta Saf Android 7.0 işletim sistemi ve SnapDragon 821 işlemcisi, diğer tarafta A10 füzyon çipi ve IOS 10 işletim sistemi bulunuyor.

Google Pixel vs iPhone 7

İlk videoda yonga seti testleri, kamera açılışı ve uygulama açılış hız testini görüyoruz. Yonga seti olarak Apple A10 yonga seti, SnapDragon 821 yonga setinden bir hayli güçlü olduğunu görüyoruz. Aldığı puanlar incelendiğinde iPhone 7 tek çekirdekte 3488 puan çok çekirdekte 5590 puan aldığı, Google Pixel’in ise tek çekirdekte 1565 puan çok çekirdekte 4103 puan aldığı görülüyor.

Kilit ekranında kamera açılış hız testinde ise Google Pixel’in, iPhone 7’den daha hızlı olduğunu görüyoruz. Ancak Apple telefonlarda ekran açıldıktan sonra kaydırma hareketi ile açıldığını da belirtelim.

Uygulama açılışı testinde ise Google uygulamalarının Google Pixel telefonlarında daha hızlı ve performanslı çalıştığı görülüyor, ancak diğer 2. parti uygulamalar ve oyunlarda Apple iPhone 7 hem daha hızlı açılıyor hem de RAM’de daha sağlıklı tutuluyor.

En son yayınlanan videoda parmak izi okuyucunun hız testi yapılmış. Yapılan testlerde Google Pixel telefonunun açık ara farkla iPhone 7’den daha hızlı parmak izi okuduğu sonucuna ulaşılmış.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!