Google, Kasım Ayından Bu Yana İlk iOS İçin Chrome Güncellemesini Kullanıma Sunuyor

Diğer birinci taraf uygulamalardan farklı olarak, Google‘ın tarayıcısı geçmişte altı haftalık katı bir yayın döngüsü izlemiştir. Son dört aydır güncelleme yapılmadıktan sonra, iPhone ve iPad için Chrome‘un yeni bir sürümü şimdi kullanıma sunuluyor.

Şubat ayında Google, iOS‘ta tekrar yeni uygulama güncellemeleri yayınlamaya başladı ve kadans, geçen ay ciddi bir şekilde devam etti. Ancak Chrome biraz geride kaldı ve 88 (Ocak) ve 89 (Mart) sürümlerini tamamen atladı.

Bugünün güncellemesi hala Chrome 87.0.4280.163 ve esas olarak hata düzeltmelerine odaklanıyor, ancak Kasım ayındaki son sürümden bu yana önemli bir sorun ortaya çıkmadı. Tüm platformlar için tarayıcının 90. Sürümü önümüzdeki hafta teslim edilecek ve Chrome yeni özellikleri o zaman yakalayacak. Örneğin, Google, açık Gizli sekmeleri korumak için Touch / Face ID‘yi test ediyor.

Geçtiğimiz haftalarda Chrome‘un eklediği Uygulama Gizliliği etiketinde bazı ince ayarlar yapıldı. “Size Bağlı Veriler” bölümünün altında, “Uygulama İşlevselliği” artık “Adınızı” da içeriyor. Bunun nedeni, Chrome‘da Google Pay‘in bir işlemi tamamlamak için bu ayrıntıyı gerektirmesidir. Bu arada, “Kilitlenme Verileri” ve “Müşteri Desteği” “Sizinle Bağlantılı Değil” bölümünün altında hareket ediyor.

Bu değişikliklerin kanıtladığı gibi, Google, “yalnızca yararlı ürünler ve özellikler sağlamak ve geliştirmek için gerekli olan verileri topladığımızdan emin olmak için veri ihtiyaçlarımızı düzenli olarak değerlendireceğini” söylerken, Uygulama Gizliliği etiketlerinin “maksimum kategorileri temsil ettiğini toplanabilecek veriler. ” Gerçek veri toplama, son kullanıcılar tarafından şifre yönetimi ve yer işaretleri için Chrome Senkronizasyonu gibi hangi özelliklerin etkinleştirildiğine bağlıdır.

Bu Chrome güncellemesi şimdi App Store aracılığıyla iPhone ve iPad kullanıcılarına sunuluyor.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!