Google Hihayet YouTube Music’i Wear OS’a Getiriyor

Wear OS platformunda büyük değişiklikler geliyor. Google, I / O geliştirici konferansında Samsung ile Wear OS‘nin bir sonraki sürümünü geliştirdiğini duyurdu ve burada İşletim sistemi için bir YouTube Music uygulaması başlattığını da ortaya çıkardı. Teknoloji devi, Play Müzik uygulamasını YouTube Müsic lehine Eylül ayında kapatmaya başladı, ancak Wear OS kullanıcıları bundan haftalar önce cihazlarında uygulamaya erişimi kaybetti.

Google, insanlara, kapatılmadan bir ay önce izlerini eski uygulamadan yenisine taşımaları için bir aktarım aracı sağladı. Ancak, Play Music‘i, yıllarca çıkmış olmasına rağmen, yerine kitleler için hazır olmadan tartışmalı bir şekilde öldürdü. Wear OS sahipleri, sonuçta bu duyuru için neredeyse sekiz ay beklemek zorunda kaldı ve uygulamanın henüz kesin bir yayın tarihi bile yok. Google, yalnızca bu yıl daha sonra çıkacağını söyledi. Bu arada Apple Watch kullanıcıları, Play Müzik kapatıldıktan kısa bir süre sonra Ekim 2020’den bu yana bir YouTube Müzik uygulamasına erişebiliyor.

Wear OS için YouTube Müsic çıktığında, insanlar akıllı saatlerinde hizmetin özelliklerinden yararlanabilecek. Bunlardan biri, cihazlarına müzik indirerek WiFi veya veri bağlantısı olmadan oynatmayı mümkün kılıyor.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!