Google Fit’in Kamera Tabanlı Kalp ve Solunum Hızı İzleyicileri 8 Mart’ta Kullanıma Sunuluyor

Google, Fit uygulamasının kamera tabanlı kalp ve solunum hızı takip cihazlarını 8 Mart Pazartesi günü kullanıma sunmaya başlayacak. Teknoloji devi, bir telefonun kamerasının gücüne dayanan yeni özellikleri ilk olarak Şubat ayı başlarında bir Sağlık etkinliğinde ortaya çıkardı. Her iki izleyici de size giyilebilir bir sensör olmadan bile nabzınızı ve nefes hızınızı ölçmeniz için bir yol sunacak, ancak şimdilik dünya genelinde Pixel cihazları için sadece Fit uygulamasında mevcut olacak.

Kalp atış hızı izleyiciyi kullanmak için, parmağınızı arka kameranın üzerinde tutmanız ve hafif bir basınç uygulamanız gerekir. Uygulama, cildinizin altındaki renkteki küçük değişikliklere bakarak kalp atış hızınızı hesaplayacaktır. Solunum hızı izleyicinin kullanımı biraz daha karmaşıktır, çünkü ön kameranın gövdenizi yaklaşık 30 saniye boyunca iyi bir şekilde görmesini sağlamanız gerekir. Telefonu sabit bir yüzeye koymanız, oturmanız ve başınızın ve göğsünüzün çerçevenin içinde olduğundan emin olmanız gerekir. Bu özellik daha sonra göğsünüzün yaptığı küçük hareketleri ölçerek dakika başına nefesinizi hesaplar.

İzleyicilerin ne kadar doğru olduğu görülmeye devam ediyor: Şapkalar, maskeler ve bol giysiler gibi şeyler, örneğin solunum hızı takipçisinin sonuçlarını etkileyebilir. Yararlı olabileceklerini düşünüyor ancak bir Pixel cihazınız yoksa, daha geniş bir sunum için beklemeniz gerekecek. Google, gelecekte kullanılabilirliklerini daha fazla Android cihazına genişletmeyi vaat ediyor.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!