Google Asistan, Android’e Uygulama Ayarlar Menüsünü Ekledi

Geçen yıl Ekim ayında Google, Android uygulamalarını Google Asistan ile entegre etme ve kullanıcılarının kontrol etmesine izin verme yönünde önemli bir adım attı. Bu aktarımın önümüzdeki hafta için planlanan Google I / O‘da devam etmesi ve şirketin yeni bir Google AsistanUygulamalarınız” ayarlar menüsü eklemesi sonrasında devam etmesi bekleniyor. Bu yeni özelliğe Google Asistan ayarları listesinin altından erişilebilir.

Bu menü, “Asistanınızın yüklü uygulamalarınızla nasıl çalıştığını yönetmenize” olanak tanır. 9to5Google‘ın belirttiği gibi, “görünen her uygulama iki tercih listeliyor”, ancak Chrome için olan “tarayıcı olarak durumunun özellikle farkında”. İki seçenek şunlardır:”Asistanınızın bu uygulamadan öğrenmesine izin verin”; bu, Asistan’ın uygulamanın veri kullanımına erişmesine ve ondan öğrenmesine izin vererek size daha kişiselleştirilmiş bir deneyim sunar; ve “Asistanınızın bu uygulamayı seçmesine izin verin”. Bu uygulamayla uygulamanın yapabileceği bir şey istediğinizde, Asistan isteğinizi özellikle belirtmeseniz veya adlandırmasanız bile uygulamaya gönderebilir.

Bu seçenekler, bu listede görünen tüm uygulamalar için varsayılan olarak etkindir ve Google, Kısayollar için oluşturma sayfasına bağlantı veren listenin altındadır. Chrome‘un yanı sıra, burada görünen tek diğer birinci taraf Google uygulaması Snapseed‘dir.

Yine de bu seçeneklerden “kişiselleştirilmiş deneyimin” neye benzediği belirsiz. İkinci seçenek, açıklama göz önüne alındığında daha basit görünüyor. 9to5Google‘ın belirttiği gibi – “Bu işlevsellik muhtemelen Kısayolların piyasaya sürülmesinden bu yana etkinleştirildi ve Google şimdi kullanıcılara yalnızca bu ayrıntılı devre dışı bırakma seçeneğini sunuyor”.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!