Geliştirilmiş Kamera Sensörüne Sahip DJI Air 2S Modeli Geliyor İşte Detaylar

DJI’nin habersiz Air 2S drone, TechnikNews ve WinFuture’den Roland Quandt tarafından yayınlanan bir dizi görüntüde sızdırıldı. Görüntüler, dronun geçen ay bir FCC dosyasında listelendikten sonra geldi ve bu da fırlatmanın çok uzakta olamayacağını gösteriyor. DJI Air 2S‘nin, geliştirilmiş bir kamera ve V2 Gözlükleri ve Hareket Kontrolörü gibi yeni DJI aksesuarlarıyla uyumluluğa sahip, geçen yılki Mavic Air 2‘nin yükseltilmiş bir sürümü olması bekleniyor.

Kamera sensörüyle başlayalım. Yeni görseller ve hafta başında güvenilir sızıntı OsitaLV tarafından paylaşılan bir teaser fragmanı, 1 inç, 20 megapiksel sensörlü bir drone gösteriyor. Mavic Air 2′de bulunan 48 megapiksel 1/2 inç sensörden daha düşük çözünürlük olmasına rağmen, daha büyük fiziksel boyutu, özellikle düşük ışıkta büyük performans avantajlarına sahip olmalıdır. Sensör, mükemmel görüntü kalitesi sunan Mavic 2 Pro‘da gördüklerimize benzer özelliklere sahip.

DroneDJ‘den gelen raporlar doğruysa, Air 2S, geçen ay FPV drone ile birlikte piyasaya sürülen DJI‘nin yeni V2 Gözlükleri ve hareket kontrol cihazı ile de çalışmalıdır. Gözlüklerle uyumluluk, dronun uygulamayı kullanan normal uçuşa ek olarak birinci şahıs bakış açısıyla kontrol edilmesine izin verecektir. Air 2S‘nin, DJI FPV‘den çıkabileceğiniz türde bir akrobatik uçuş gerçekleştirmesi beklenmez, ancak gözlükler, isteyenler için daha sürükleyici bir uçuş deneyimi sağlamalıdır.

Diğer küçük değişiklikler arasında, adındaki “Mavic” markasının kaybı ve DJI’nin ActiveTrack standardı TechnikNews notlarının 4. sürümüne yükseltilmesi yer alıyor. DJI’nin daha yeni, daha düşük gecikme süreli OcuSync 3.0 standardı için de destek vardır. Bataryası 3.500mAh’de aynı kapasitede olmasına rağmen, Air 2S, Mavic Air 2‘den 30 gram ile biraz daha ağır görünüyor.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!