Facebook ve Spotify, ‘Project Boombox’ta Birlikte Olacak

Facebook ve Spotify, insanların Facebook uygulamasını kullanırken müzik dinlemelerine olanak tanıyan yeni müzik özellikleri üzerinde bir araya gelecek.

TechCrunch‘a göre ekip, Facebook kullanıcılarının uygulamadan çıkmadan Spotify‘dan müzik akışı yapmasına olanak tanıyan yeni bir uygulama içi ses oynatıcısı ile sonuçlanacak. CNBC‘nin bildirdiğine göre, Facebook‘ta dahili olarak buna “Boombox Projesi” deniyor. Haber, Pazartesi günü, Facebook uygulamasından podcast’lere göz atma ve podcast yayınlama yeteneği de dahil olmak üzere birçok yeni ses özelliğini duyuran Facebook’un büyük bir ses girişinin ortasında geliyor.

Recode, daha önce bildirilen podcast entegrasyonunun Spotify tarafından destekleneceğini bildirmişti. Yayın şirketine yakın bir kaynak Engadget‘e yeni ses oynatıcının hem müziği hem de podcast’leri destekleyeceğini ve ücretli abonelerin yanı sıra ücretsiz kullanıcılar için de seçenekler olacağını söylüyor.

Bir Spotify sözcüsü yaptığı açıklamada, “Amacımız Spotify‘ı platformlar ve cihazlar arasında her zaman her yerde yapmak – müzik ve podcast’leri daha fazla insana ulaştırmak – ve Facebook ile yeni entegrasyonumuz bu çabalarımızın bir başka adımı” dedi.

İki şirket geçmişte, özellikle Spotify’ın Facebook ve Instagram’daki Hikayeler’e entegrasyonuyla birlikte çalıştı.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!