Facebook, Messenger Lite Uygulamasını Duyurdu

Günümüzün en büyük sosyal medya mecralarından birisi olan ve 2004’te kurulan Facebook, Messenger Lite uygulamasını duyurdu.

2004’te o zamanlar bir üniversite öğrencisi olan Mark Zuckerberg tarafından kurulan ve 2015 yılı istatistiklerine göre günlük yaklaşık 970 milyon aktif kullanıcısı bulunan Facebook, kısa süre önce mobil uygulamalar üzerinden ve mobil site üzerinden mesajlara erişim özelliğini kaldırmıştı. Yani kullanıcılar mesajlarını okuyabilmek ya da bir kişiye mesaj yazabilmek için uygulama marketlerinde bulunan Facebook Messenger uygulamasını indirmesi gerekiyordu.

Bu gelişmenin ardından uygulamanın yaklaşık 50 MB olan boyutu ve kullandığı animasyon, veri gibi etkenler göz önüne alındığında hem zayıf internet bağlantısı bulunan bölgelerde hem de düşük özellikli Android cihazlarda kullanılamayan uygulamanın 10 MB’dan daha az olan Lite versiyonu bazı ülke marketlerinde kullanıcılara sunuldu.

İlk etapta Kenya, Malezya, Sri Lanka, Tunus ve Venezuela’da marketlere kendine yer bulan uygulama yakın zamanda tüm ülkelerin marketlerde yerini alacaktır.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!