Disney Plus Türkiye’de Yayın Hazırlığına Başlıyor

Online içerik ve yayın platformu Disney Plus, yakında Türkiye için yayınlarına başlıyor olacak. Amerikan merkezli The Walt Disney Company bünyesinde faaliyet gösteren yayın platformu, 2021’in ilk çeyreğinde Doğu Avrupa ülkelerinde de yer alacağını duyurdu. Bu ülkeler arasında Türkiye de yer alıyor.

Disney Plus’ın Wikipedia sayfasında yapılan son düzenlemeye göre; yayın platformunun önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde Uzakdoğu Asya ve Doğu Avrupa ülkelerinde yayın faaliyetlerine başlayacağı bilgisi yer alıyor.

Çok sayıda dizi ve filmi içeren platformda özellikle Marvel ve Star Wars evrenleri öne çıkıyor. Türkiye’de birçok kullanıcı için alternatif bir platform olmaya aday görünüyor. Üstelik platformun Netflix ve Amazon’la gireceği rekabet de dijital platformların kalitesi açısından oldukça önemli olabilir.

Disney Plus’ın Türkiye’deki abonelik fiyatlarıyla ilgili henüz net bir bilgi bulunmuyor. Ek olarak; platformun Türkiye’de hangi tarihten itibaren yer alacağıyla ilgili şu ana kadar resmi bir açıklama yapılmadı. Ancak öyle görünüyor ki 2021’de Netflix ve Amazon Prime’ın yanı sıra Disney Plus da çok konuşulacak.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!