Corning Desenli Gorilla Glass üretimine başlayacak

Telefonlara ve tabletlere çizilme ve darbelere karşı dayanıklı camları ile tanınan Corning Desenli Gorilla Glass camı üretimine başlayacaklarını duyurdu.

Genel olarak telefonların ekranında kullanılan Gorilla Glass camlar, cihazların arka yüzeyi içinde sıklıkla tercih edilmeye başlandı. İlk örneklerinden birini Nexus 4 ile gördüğümüz Gorilla Glass camlı arka bölüm, bu sene Samsung’un da bu tasarımsal detayı kullanması ile çok daha fazla tercih edilmeye başlandı.

Bunu fark eden Corning’de, telefonların arka yüzeylerini bazı renk ve desenlerle özelleştirebilmek için Vibrant Gorilla Glass adında bir teknoloji geliştirmiş. Diğer nesillerden sağlam olmayan bu Gorilla Glass camı, temel olarak yüksek çözünürlükte herhangi bir desen veya görüntüyü Gorilla Glass camın üzerine işlenebiliyor.

Ekstra bir katman kullanılmadan yapılan bu işlem, arka kapak bölümünün yanı sıra telefonun ön yüzeyinde, ekrandan arta kalan boşluklara da uygulanabilecek. Henüz hangi jenerasyon Gorilla Glass camında olacağı belirtilmemiş ancak tahminler Gorilla Glass 4 veya ona yakın dayanıklılıkta bir cam olacağı yönünde.

Son olarak Vibrant camların yıl içinde satışına başlanacağını da belirtelim. Tabi ilk etapta ABD ve İngiltere gibi ülkelerde kullanılabilecek bir hizmet olacaktır.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!