Bloomberg: Apple Liquid Retina XDR Ekran İçin Üretim Sorunu Yaşamaya Devam Ediyor

En son 12.9 inç iPad Pro için sevkiyat tahminleri Temmuz ayına girerken, Bloomberg‘in yeni bir raporu bugün Apple‘ın üretim sorunları ile yüzleşmeye devam ettiğini söylüyor. Yeni iPad Pro‘nun ilk duyurusundan önce bildirildiği gibi, sorunlar mini LED ekran teknolojisinden kaynaklanıyor.

Bloomberg’den Mark Gurman ve Debby Wu, Apple’ın mini-LED ekran teknolojisini daha büyük miktarlarda yapmakta zorlanmaya devam ettiğini bildirdi. Bu, müşteriler için üretimi ve sevkiyatları önemli ölçüde geciktiriyor.

Birincil sorun: 12,9 inç modelin yeni MiniLED ekranını üretmek şimdiye kadar zor oldu. Bloomberg News, Nisan ayında, cihaz duyurulmadan önce, yeni cihazın yeni ortaya çıkan teknolojiyi çevreleyen karmaşıklıklar nedeniyle tedarik kısıtlamalarıyla karşı karşıya olduğunu bildirdi. Konuya aşina olan kişiler, Apple’ın prodüksiyon ortaklarının hala daha büyük miktarlarda daha karmaşık ekranlar üretmekte zorlandıklarını söyledi.

Apple, iPad Pro’nun mini LED ekranını Liquid Retina XDR paneli olarak pazarlıyor. Liquid Retina XDR ekran, Apple Pro Display XDR‘ın performansına benzer yüksek dinamik aralık sunar. iPad Pro, 1.000.000: 1 kontrast oranı ve 1600 nit tepe parlaklığı sağlayan yaklaşık 2500 yerel karartma bölgesine sahiptir.

Önceki iPad Pro modelleriyle aynı LCD ekranı kullanmaya devam eden 11 inç iPad Pro, bu ayın sonlarına doğru ve Haziran ayının ilk haftasına kadar teslim edilmeye hazır. Bu, çoğu konfigürasyon için Haziran sonu ve Temmuz başında ön sipariş verilen 12.9 inç iPad Pro ile karşılaştırıldığında tam bir tezat oluşturuyor.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!