Asus Yeni Zenfone 3 Ailesini Tanıttı

Asus Merakla beklenilen yeni amiral gemi telefonu Zenfone 3 Ailesini tanıttı. Tayvan’da düzenlenen Computex fuarın bir etkinlikle yeni telefonlarını görücüye çıkartan Asus, ayrıca günlük hayatımızda bize yardımcı olması için tasarlanan Zenbo adından yeni bir robot da tanıttı.

ZenFone 3, ZenFone 3 Deluxe ve ZenFone 3 Ultra olarak 3 farklı telefon olarak karşımıza çıkan Zenfone 3 Ailesi, genel olarak süper orta sınıf ve üst seviye tasarım, malzeme kalitesi ve donanıma sahip. Özellikle malzeme kalitesi ve tasarım konusunda oldukça fazla uğraşıldığı görülebiliyor.

Asus Zenfone 3 Ailesini Tanıttı

Zenfone 3

Zenfone 3 Özellikleri

Tasarım olarak Oldukça şık duran telefonun arkası cam bir yüzeye sahipken, çerçeve ise alüminyum bir malzemeden imal edilmiş. Ön tarafta kapasitif tuşların korunduğu telefonun, arka tarafında bir adet parmak izi okuyucu, lazer otofokus sistemi, çift tonlu flaş ve kamera çıkıntısı bizleri karşılıyor.

5.5-inç 1080p çözünürlüğünde büyük bir ekran ile gelen  Zenfone 3’de SuperIPS+ LCD panel kullanılmış. Ön ve arka tarafta Corning Gorilla Glass 4‘e (dayanıklı cam) ek olarak, 2.5D olarak bilinen oval kenarlı cam tasarımı tercih edilmiş.

Qualcomm’un orta/üst sınıf Snapdragon 625 yonga seti kullanılan telefon 8-çekirdekli olup, 1.4GHz hızında çalışabiliyor. Adreno 506 GPU’suna kullanılan Zenfone 3, 3GB (LPDDR3) RAM’e 32GB / 4GB RAM’e 64GB genişletilebilir (MicroSD 128GB) dahili hafızaya sahip.

Zenfone 3

16MP (Sony IMX298 sensör) arka kamera ve 8MP ön kamera bulunan telefonun, arka kamerası 4 eksenli optik görüntü sabitleme (OIS) ve 3 eksenli dijital görüntü sabitleme (EIS) yeteneğine sahip. f/2.0 diyafram açıklığına sahip olan kamera 0.03 saniyede otomatik odaklama yapabiliyor.

Arta tarafta parmak izi sensörüne ve alt tarafta USB Tip-C (USB 2.0) konnektörüne yer verilen Zenfone 3, 3000mAh değiştirilemeyen batarya ile birlikte geliyor. Zenfone 3 ayrıca, LTE Cat 6 (150/50 Mbps),  QuickCharge 3.0 (hızlı şarj), çift SIM kart (MicroSD kart desteği), 5 mıknatıs hoparlör ve NXT amplifikatör gibi teknolojilere ve Andorid 6.0 Marshmallow sürümüne sahip.

Son olarak 3GB RAM’li ve 64GB depolama alanına sahip olan modelin 249$ fiyat etiketi ile Haziranın ortalarına doğru satışa çıkacağını da belirtelim.

ZenFone 3 Deluxe Özellikleri

Asus’un en iyi tasarımlı telefonu olan ZenFone 3 Deluxe, tamamen alüminyum yekpare bir kasaya sahip. Yine ön tarafta kapasitif tuş dizilimini gördüğümüz telefonunbombeli yapıdaki arka bölümünde lazer otofokus sistemi, çift tonlu flaş, parmak izi okuyucu ve ZenFone 3’de olduğu gibi olmasa da bir kamera çıkıntısı bulunuyor.

5.7-inç 1080p çözünürlüğünde büyük bir ekran ile gelen ZenFone 3 Deluxe’de, SuperAMOLED kullanılmış. Ön tarafta 2.5D (oval kenarlı cam) Corning Gorilla Glass 4 kullanılan telefonun arka tarafı alüminyum olmasına rağmen tasarımı olumsuz etkileyen anten çizgilerinin olmadığını (gizli anten) da belirtelim. Bu konuda Asus ekibini tebrik ediyoruz.

Qualcomm’un üst sınıf Snapdragon 820 yonga seti kullanılan telefon 4-çekirdekli olup, 2.1 GHz hızında çalışabiliyor. Adreno 530 GPU’suna kullanılan ZenFone 3 Deluxe, 4GB (LPDDR4) RAM‘e 64/128GB (UFS 2.0 standardına) / 6GB (LPDDR4) RAM‘e 256GB (UFS 2.0 standardına) genişletilebilir (MicroSD 128GB) dahili hafızaya sahip. (128 ve 256 GB’lık versiyonlar da olacak)

ZenFone 3 Deluxe

23MP (Sony IMX318 sensör) arka kamera ve 8MP ön kamera bulunan telefonun, arka kamerası 4 eksenli optik görüntü sabitleme (OIS) ve 3 eksenli dijital görüntü sabitleme (EIS) yeteneğine sahip. f/2.0 diyafram açıklığına sahip olan kamera 0.03 saniyede otomatik odaklama yapabiliyor. Ayrıca telefon 4K video kaydının yanı sıra yazılımla 92MP çözünürlüğünde fotoğraflar da çekebiliyor.

Arta tarafta parmak izi sensörüne ve alt tarafta USB Tip-C (USB 3.0) konnektörüne yer verilen ZenFone 3 Deluxe, 3000mAh değiştirilemeyen batarya ile birlikte geliyor. ZenFone 3 Deluxe ayrıca, LTE Cat 13 (600/150 Mbps),  QuickCharge 3.0 (hızlı şarj), Sürekli açık ekran (yazılım özelliği), çift SIM kart (MicroSD kart desteği), 5 mıknatıs hoparlör ve NXT amplifikatör gibi teknolojilere ve Andorid 6.0 Marshmallow sürümüne sahip.

ZenFone 3 Deluxe’ün fiyatına gelecek olursak; 64GB kapasiteli model 499$ fiyat etiketi ile Haziranın ortalarına doğru bir çok ülkede satışa çıkacak.

ZenFone 3 Ultra Özellikleri

Asus’un Zenfone 3 Ailesindeki en büyük telefonu olan ZenFone 3 Ultra, , tamamen alüminyum yekpare bir kasaya sahip. Ön tarafta kapasitif tuşlara ek olarak “Home” tuşu görevinde kullanılabilen parmak izi okuyucu yer alıyor. Arka tarafta lazer otofokus sitemine ve çift LED flaşa ek olarak, ses kontrol bunlarına da yine bölüme konumlandırılmış.

6.8-inç 1080p çözünürlüğünde dev bir ekran ile gelen ZenFone 3 Ultra’da, IPS LCD kullanılmış. Ön tarafta 2.5D (oval kenarlı cam) Corning Gorilla Glass 4 kullanılan telefonun arka tarafı alüminyum olmasına rağmen tasarımı olumsuz etkileyen anten çizgilerinin olmadığını (gizli anten) da belirtelim. Bu konuda yine Asus ekibini tebrik ediyoruz.

Qualcomm’un orta/üst sınıf Snapdragon 652 yonga seti kullanılan telefon 8-çekirdekli olup, 1.8GHz hızında çalışabiliyor. Adreno 510 GPU‘suna kullanılan Zenfone 3 Ultra, 4GB RAM’e 32/64, 3GB RAM’e 128 GB genişletilebilir (MicroSD 128GB) dahili hafızaya sahip.

ZenFone 3 Ultra

23MP (Sony IMX318 sensör) arka kamera ve 8MP ön kamera bulunan telefonun, arka kamerası 4 eksenli optik görüntü sabitleme (OIS) ve 3 eksenli dijital görüntü sabitleme (EIS) yeteneğine sahip. f/2.0 diyafram açıklığına sahip olan kamera 0.03 saniyede otomatik odaklama yapabiliyor. Ayrıca telefon 4K video kaydının yanı sıra yazılımla 92MP çözünürlüğünde fotoğraflar da çekebiliyor.

Ön tarafta parmak izi sensörüne ve alt tarafta USB Tip-C (USB 2.0) konnektörüne yer verilen ZenFone 3 Ultra, 4600mAh değiştirilemeyen batarya ile birlikte geliyor. ZenFone 3 Ultra ayrıca, LTE Cat 6 (150/50 Mbps),  QuickCharge 3.0 (hızlı şarj), çift SIM kart (MicroSD kart desteği), 5 mıknatıs hoparlör ve NXT amplifikatör gibi teknolojilere ve Andorid 6.0 Marshmallow sürümüne sahip.

Son olarak 64GB depolama alanına sahip olan modelin 479$ fiyat etiketi ile Haziran ayının ortalarına doğru satışa çıkacak.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!