Apple’ın İkonik Tasarımcısı Jony Ive’den Pikap Tasarımı

Apple’dan ayrılıp LoveFrom adlı kendi firmasını kuran Jony Ive’den Pikap Tasarımı ile ilk ürün tasarımını yaptı. Ses ürünleri üreten Linn firması ortalıklığıyla geliştirilen Sondek LP12-50, 60.000 dolarlık fiyatı ile satışa sunulacak.

Apple’ın heme hemen tüm cihazlarının tasarımının elinden geçtiği Jony Ive, Steve jobs’in de çalışmayı en sevdiği ve “markanın asıl ruhu” olarak nitelendirilen tasarımcılardan biriydi. Tim Cook döneminde baş tasarımcılığa atana Ive, 2019 yılında Apple’dan ayrılıp Marc Newson ile birlikte LoveFrom adlı bir firma kurmuştu.

Linn CEO’su Gilad Tiefenbrunn ile 2022 yılında LinkedIn üzerinden yazışmaları ile başlayan iş birliği süreci, John Ive’in 50. yıla özel özel bir pikap tasarımı yapma fikri ile proje geliştirme sürecine başlamış. Ana gövdesinden, kol levhasına, döner tablanın kaidesinden iç ve dış tablaya kadar özel ve ortak bir sinerjinin ürünü olan Sondek LP12-50, son derece modern çizgilere sahip en yüksek ses kalitesine sahip Pikap ortaka çıkmış.

“Performans, kullanılabilirlik ve estetik iyileştirmelerin birleşiminin harmanlandığı rakipsiz ses kalitesi ve güzelliğe sahip tarihi bir eserle” olarak nitelendirilen Pikap, yalnızca sınırlı sayıda 250 adet üretilecek. El yapımı olarak üretilecek olan ürün İskoçya Glasgow yakınlarındaki fabrikada birleştirilerek ulaştırılacak. 

Kaynak:linn.co.uk
Aracı:linn.co.uk
YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!