Apple Watch 2 Duyuruldu, GPS ve IP68 Sertifikası Bulunuyor

Apple’ın gerçekleştirdiği lansmanda yeni akıllı saat Apple Watch 2 duyuruldu. GPS, IP68 sertifikası, 2 kat parlak ekran, yeni materyal sermek kasa ve donanım tarafında ufak değişiklikler içeriyor.

Suya karşı dayanıklı olan Apple Watch 2, IP68 sertifikasına sahip. Apple’ın verdiği bilgilere göre 50 metreye kadar su basıncına dayanıklı olduğu bildiriliyor. Yüzme testinde dayanıklılığını kanıtlayan Apple Watch 2’ye ayrıca yüzme aktivitesi de eklenmiş.

apple-watch-2-duyuruldu-suya-karsi-dayanikli

Ayrıca suya dayaklı bir saatin yapmanın zor olduğunu belirten Apple, hoparlör sistemini yeniden tasarlamak zorunda kaldıklarını belirtti. Yenilenen hoparlör sisteminde hoparlör altta tarafa 45 derece lik bir açıyla konumlandırılmış. Böylece hoparlörün içine su girdiğinde çok daha kolay tahliye edilmesi sağlanmış.

apple-watch-2-duyuruldu-yanilenen-hoparlor-sistemi

Apple Watch 2 çok daha parlak bir ekran kullandıklarını belirten firma, 1000nit parlaklık ile en parlak ekrana sahip mobil cihaz olduğu bilgisini de verdi. Özellikle güneş ışığı altında ekranın çok daha iyi görünebileceğini söyleyebiliriz.

apple-watch-2-duyuruldu-1000nit-parlaklik

GPS özelliği eklenen Apple Watch 2, Apple S2 SIP (çift çekirdekli) ile işlem gücü %50’ye kadar, GPU gücü ise 2 katında kadar arttırılmış. Paslanmaz çelik ve alüminyum alışımlı kasaya ek olarak ilk defa seramik malzemeden üretilmiş bir saat göreceğiz. Apple’ın verdiği bilgilere göre paslanmaz çelikten 4 kat daha dayanıklı olan bu seramik kasalı model sadece beyaz renk seçeneği ile satılacak.

apple-watch-2-duyuruldu-seramik-kasa

Lansmanın sonlarına doğru Nike ile iş birliği yapıldığını ve alüminyum kasalı Apple Watch Nite+ Edition’nın da satışa çıkacağının bilgisini verdi. Ayrıca Apple Watch 2 WatchOS 3 işletim sistemi ile geleceğini de belirtelim. WatchOS 3 hakkında çok fazla detay verilmedi ancak yüzme egzersizi ve yanmış kalori hesaplama bilgisi gibi ufak ama güzel güncellemelerin olduğunu söyleyebiliriz.

watch-nite-edition

Apple Watch 2‘nin Türkiye başlangıç fiyatı 38mm için 1,399₺, 42mm için 1,499₺ şeklinde olacak. Spor için özel bir akıllı saat isteyenler için Nike ortaklığı ile geliştirilen Apple Watch Nike+ ise 38mm için 1,399₺, 42mm için 1,499 ₺‘den satılacak. Son olarak Apple Watch 1‘in Apple S2 SiP (yeni donanım) ile yenileyen Apple, 38mm için 1,049₺, 42mm için 1,149₺ başlangıç fiyatı ile satılacak. Ayrıca yeni işletim sistemi yeni WatchOS 3’ün 13 Eylül’de dağıtımına başlanacağı bilgisini de verelim.

https://youtu.be/p2_O6M1m6xg

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!