Apple, iOS 15 Yayınlandıktan Sonra Bile iOS 14’ü Güncellemeye Devam Edecek

Apple‘ın iOS 15 duyurusu, Apple‘ın yazılım güncelleme sayfalarına resmi olarak yansıyan yeni bir değişiklik getirdi. MacRumors‘un bildirdiği gibi, mevcut iOS 14, yayınlanır yayınlanmaz iOS 15‘e yükseltmek isteyip istemediğinizi veya kritik güvenlik düzeltme eklerini alırken iOS 14‘te takılıp kalmamayı seçmenize izin verecek.

iOS artık Ayarlar uygulamasında iki yazılım güncelleme sürümü arasında bir seçim sunuyor. En son özellikler ve en eksiksiz güvenlik güncellemeleri seti için yayınlanır yayınlanmaz iOS 15‘in en son sürümüne güncelleme yapabilirsiniz. Veya iOS 14’te devam edin ve bir sonraki ana sürüme yükseltmeye hazır olana kadar önemli güvenlik güncellemelerini almaya devam edin.

Tarihsel olarak, Apple geçmişte iOS güncellemeleri konusunda kararlı davrandı ve iOS cihazlarının yeni bir güncellemeye geçmesine hızla izin vermedi. Bu, cihazların daha yeni bellenim ile kalmasını sağladı ve eski yazılımlara geçmeyi caydırdı.

Bu yeni değişiklik, işletmeler ve okullar gibi bir kuruluş tarafından yönetilen iOS cihazlarının cihaz kısıtlamaları veya gereksinimleri varsa, müşterilere güncelleme yapmaları için zaman tanır.

İlk iOS 15 geliştirici derlemeleri artık bir test cihazına indirilebilir. Apple, sonbaharda beklenen genel sürümle birlikte genel beta sürümünü Temmuz ayında yayınlamayı umuyor.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!