Apple AirPods Kablosuz Kulaklık Detayları

Geçtiğimiz gün Apple’ın yaptığı lansmanda tanıtılan Apple AirPods kablosuz kulaklık, şık tasarımı, uzun batarya süresi ve güçlü ses yongası ile oldukça hoş bir cihaz olmuş.

Ürün gamını bir adım daha genişleten Apple, yeni kablosuz kulaklığı ile yine sektörde olan en dengeli kablosuz kulaklığı yapmayı başarmış. Apple’ın geliştirdiği W1 chipi ile hayat bulan Apple AirPods kulaklıklar, hem Apple cihazları ile kesintisiz akıllı bir bağlantı sağlıyor hem de ses açısında yüksek verimli ve akıllı bir performans sunuyor.

apple-airpods-kablosuz-kulaklik-m1-chip

Kulaklığın iç tarafında yer alan kızıl ötesi sensörler ile kulaklığın kulağa takılı olup olmadığını anlayabiliyor. Toplam 2 ivme ölçer bulunuyor. Hareket duyarlı ivme ölçerleri sayesinde kulaklığın iki kez dokunarak Siri’yi etkinleştirebiliyorsunuz. Ses ivme ölçerleri ile de konuşurken sesin titreşimini ve kaynağını tanıyor ve diğer dış gürültü sesleri kısıyor. (aktif gürültü engelleyici)

apple-airpods-kablosuz-kulaklik-kizil-otesi-sensor

Her bir AirPods tek şarjla 5 saat kesintisiz müzik dinleme (2 saat sesli arama yapılabiliyor) süresi sunuyor. Kablosuz şarj kutusunda yer alan pil ile kullanım süresini 24 saate kadar çıkartılabiliyor. Yani şarj kutusu kulaklıklar için bir power bank görevi görüyor.

apple-airpods-kablosuz-kulaklik-kutusu

AirPods’da kullanılan W1 chipi sayesinde tüm Apple cihazları ile kutuyu yanında açar açmaz akıllı bağlantı kuruyor. Böylece cihazlara arası anında geçiş yapılabiliyor. Çok iyi ses kalitesi olduğu belirteln AirPods kulaklıklar AAC ses desteği de sunuyor.

apple-airpods-kablosuz-kulaklik-baglanti

Apple AirPods kablosuz kulaklıklar iCloud hesab ve macOS Sierra, iOS 10 veya watchOS 3 işletim sistemlerinde kullanılabiliyor. Apple’ın resmi sitesinde yayınlanan fiyata göre Apple AirPods 779,00₺’den satışı yapılacak.

https://youtu.be/RdtHX15sXiU

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!