Amazon Sahte Ürün Satışını Durdurmak İçin Harekete Geçti

Amazon, Ulusal Fikri Mülkiyet Hakları Koordinasyon Merkezi (IPR Merkezi) ile sahte ürünlerin ABD’ye girişini durdurmaya odaklanan ortak bir operasyon duyurdu. Söz konusu iş birliği, sahte ürünlerin satışını proaktif olarak durdurmak için Amazon’un Sahte Suçlar Birimi, lojistik şirketi DHL ve ABD Gümrük ve Sınır Devriyesi’nden (CBP) toplanan istihbarata dayanacak.

Amazon’un katılımından önce, Fikri Mülkiyet Hakları Merkezi’nin “küresel tedarik zincirini güvence altına alma” üzerine odaklanması ortalama biri açısından yabancı olabilir.
Ancak söz konusu oluşum DVD ve Blu-ray için de bu alanda önemli çalışmalara imza atmıştı.

Amazon sahte ürünler söz konusu olduğunda, potansiyel suçluları zaten araştırdığı ve kaldırdığını söylüyor. Amazon’da müşteri güveni ve iş ortağı desteği başkan yardımcısı Dharmesh Mehta, bu yeni ajanslarla yapılacak bir ortaklığın şirketin daha ileri gitmesi ve “kötü aktörlerin onlara sunmayı planladığı yer neresi olursa olsun, sınırda sahteciliği durdurması” gerektirdiğini söyledi.

Sahte ürünler, Amazon’un çeşitli pazarlarında bilinen bir sorundur. Sahte Suçlar Birimi Amazon Marketplace ve Instagram’da sahte ürünler sunan bazı satıcılara karşı  yasal işlem başlattı.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!