Amazon Prime Video’daki En İyi 10 Aksiyon Filmi

Amazon Prime Video’da film seçimi, özellikle çok değişken aksiyon türü söz konusu olduğunda göz korkutucu olabilir. İşte Amazon Prime Video’da izleyebileceğiniz, güvenilir ve eğlenceli 10 aksiyon filmi.

The Avengers/Yenilmezler

Marvel Sinematik Evreninin hırsı ve planlaması, öncü süper kahraman ekibi The Avengers’da doğrulanıyor. Bu film, kötü adam Loki’nin kıyamet tehdidini üstlenmek için ilk kez Iron Man, Captain America, Thor, Hulk, Black Widow ve Hawkeye’ı bir araya getiriyor. Yazar-yönetmen Joss Whedon, çizgi roman tarzı çapraz geçiş olaylarının sayfada olduğu kadar büyük ekranda da işe yarayabileceğini kanıtlıyor.

The Bourne Ultimatum/Son Ultimatom

Orijinal Bourne üçlemesinin üçüncü filmi olan The Bourne Ultimatum, serinin sürekliliğinde biraz tıkanır. Ama aynı zamanda, casusluk hayatını geride bırakmaya hevesli dünyadan bıkmış casus Jason Bourne (Matt Damon) için tatmin edici bir çözüm sağlar. Bourne, tehlikeli hükümet programının sırlarını açığa çıkarmak ve kendi kişisel travmasına son vermek için koşullanmasından sorumlu kişileri arar.

Bumblebee

Michael Bay’in gittikçe şişirilen ve şamatalı Transformers filmlerinden sonra, spin-off Bumblebee, canlandırıcı bir hız değişikliğidir. Film, dönüşen yabancı robotla karşılaşan genç bir kızın (Hailee Steinfeld) 1980’lerden kalma hafif ve eğlenceli bir yaşlanma hikayesini anlatıyor. Sonunda onu hain hükümet ajanlarından kurtarmak ve kötü robot Decepticon’ların Dünya’yı ele geçirmesini engellemek zorunda kalır.

Crouching Tiger, Hidden Dragon/Kaplan ve Ejderha

Yönetmen Ang Lee, Crouching Tiger, Hidden Dragon’u yaratmak için Çin’in tarihi dövüş sanatları destanları olan uzun wuxia geleneğini Amerikan bağımsız dramalarındaki deneyimiyle birleştiriyor. Zarif dövüş sahnelerinde olduğu kadar duygu ve karakter gelişimi açısından da zengin, aksiyon dolu bir destan. Oscar ödüllü filmde Chow Yun-fat, Michelle Yeoh ve Zhang Ziyi başrolde, politik entrika ve karşılıksız aşk üzerine 18. yüzyıldan kalma bir hikaye var.

The Expendables/Cehennem Melekleri

Sylvester Stallone, Cehennem Melekleri için yıldızlardan oluşan bir dizi aksiyon kahramanı toplar. Stallone, Jason Statham, Dolph Lundgren, Jet Li, Randy Couture ve Terry Crews, acımasız bir diktatörü devirmek için tutulan bir paralı asker ekibinin üyelerini canlandırıyor. Arnold Schwarzenegger, Bruce Willis, Steve Austin ve daha fazlasının yer aldığı Cehennem Melekleri, eski okul maço aksiyonunun üst düzey bir kutlamasıdır.

FaceOff/Yüz Yüze

Hong Kong aksiyon ustası John Woo, Hollywood kariyerinin zirvesine şanlı saçma gerilim filmi Face / Off ile ulaştı. Bir suç dehası (Nicolas Cage) ve bir FBI ajanı (John Travolta), yetkililerin bir bombanın yerini keşfetmesine yönelik gülünç bir planın parçası olarak yüzlerini değiştirir. Cage ve Travolta, kusursuz performansları ile sürekli olarak birbirlerini üstlenirler ve Woo, çok sayıda şık, heyecan verici aksiyon sahnesini sahnelemektedir.

Live Free or Die Hard/Zor Ölüm 4

Die Hard devam filmlerinin hiçbiri 1988’deki orijinali yaşamaya yaklaşmadı, ancak dördüncü taksit Live Free veya Die Hard’ın güçlü yanları var. Öldürülmez görünen John McClane ile Justin Long arasında, bir siber teröristi (Timothy Olyphant) durdurmak için iş birliği yapan garip bir hacker rolündeki Justin Long arasında eğlenceli bir arkadaş-polis dinamiği var. Yönetmen Len Wiseman bazı etkileyici aksiyon sahneleri sahneliyor ve Mary Elizabeth Winstead, McClane’in aynı derecede züppeli kızı olarak diziye güçlü bir katkı sağlıyor.

Mission: Impossible – Ghost Protocol/Görevimiz Tehlike 4

The Mission: Impossible serisi, Hollywood’daki en tutarlı aksiyon serisi olabilir ve dördüncü taksit olan Ghost Protocol, serinin en önemli noktasıdır. Brad Bird’ün yönettiği Hayalet Protokolü, süper casus Ethan Hunt’ı (Tom Cruise) bir Rus teröristin (Michael Nyqvist) nükleer saldırı başlatmasını durdurma görevine gönderir. Jeremy Renner ve Paula Patton’ın canlandırdığı yeni ajanları tanıtıyor ve Dubai’deki Burj Khalifa kulesinin kenarına tırmanan Cruise ile dizinin en etkileyici dublörünü sunuyor.

The Running Man/Ölüme Karşı Koşan

Bir Stephen King romanına çok gevşek bir şekilde dayanan The Running Man, birçok yönden realite TV’nin absürtlüğünün habercisidir. Filmde Arnold Schwarzenegger, hüküm giymiş suçluları özgürlükleri için savaşan “takipçiler” ile karşı karşıya getiren bir yarışma programında yarışmacı olmaya zorlanan bir isyana ateş etmek için çerçevelenmiş bir polis memuru olarak rol alıyor. Distopik aksiyon filminde, şovun sadist sunucusu olarak Family Feud’dan Richard Dawson’dan harika bir performansı alıyor.

Star Trek Beyond/Star Trek Sonsuzluk

Yeniden başlatılan Star Trek film serisinin üçüncü filmi olan Star Trek Beyond, orijinal TV dizisinin bağımsız bölümlerini anımsatan kendi kendine yeten bir arsa ile üçlemenin en gevşek ve en canlısıdır. Hızlı ve Öfkeli serisinin duayeni Justin Lin, Atılgan’ın mürettebatının yabancı bir gezegene çarparak inişini gören ve Birleşik Gezegenler Federasyonu’nu yok etmeye kararlı bir düşmanla yüzleşen aksiyon dolu filmi yönetiyor.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!