AirPods ve Super Mario Android’e Gelecek

Apple geçtiğimiz çarşamba günü düzenlediği etkinlikle birlikte AirPods ve Super Mario’yu tanıtmıştı. Tek şarjla uzun kullanım süresi ve tasarımı ile dikkatleri üzerine çeken AirPods kablosuz kulaklık kullanıcıların beğenisini kazanmıştı.

Yüksek ses kalitesi ve şık tasarımı ile özellikle iş kullanıcıları hedeflenen AirPod kulaklık, yetkililerden edinilen bilgiye göre Android işletim sistemli cihazlar la da kullanılabilecek. Apple cihazları kadar işlevli ve verimli çalışmayacak.

airpods-androide-gelecekApple cihazlarında kutudan çıkarın çıkarmaz akıllı bağlantı ile kulaklıları tanıması, siri ile eşlenik çalışabilmesi, cihazdan cihaza hızlı geçiş gibi bir takım fonksiyonel işlemler ne yazık ki Android tarafında olmayacak.

Bir çok işlevli özelliğin Android tarafında kullanılamaması 779₺‘den satılan kulaklıkları alırken bir kez daha düşünülmesine sevk edecektir. Ancak yine de uzun pil ömrü, yüksek ses kalitesi gibi önemli unsurlar yine Android işletim sistemli telefonlarla da sağlanabilecek.

super-mario-androide-gelecekEtkinlikle duyurulan yılların efsane oyunu Super Mario Run‘un ilk olarak IOS marketine geleceğini öğrenmiştik. Super Mario’nun yaratıcısı olan Shigeru Miyamoto, oyunun bir tek IOS platformuna özel olmasını istemiyor. Yıl sonunda IOS markette yerine alacak olan Super Mario, Android markete gelecek yılın başı gibi çıkacağı tahmin ediliyor.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!