Adobe OCR Yapabilen Adobe Scan Uygulamasını Kullanıma Sundu

Geçtiğimiz günlerde Adobe, optik karakter tanıma (OCR) özelli ile herhangi bir basılı/yazılı dökümanı dijital veriye dönüştüren Adobe Scan uygulamasını tanıttı. Gelişmiş görüntü işleme teknolojisine sahip olan uygulama Adobe Sensei teknolojisini temel alınarak geliştirilmiş.

Halihazırda markette de bir çok döküman tarama uygulaması bulunuyor ancak genellikle bu uygulamaların ücretsiz versiyonları kısıtlı özelliklere sahip oluyor. Adobe Scan uygulaması ise ücretsiz olduğu gibi ayrıca çok hızlı ve kolay bir yapıya sahip.

Uygulama ilk açıldığında Adobe kimliği ile giriş yapılmasını istiyor. Giriş yapıldıktan sonra ise oldukça sade bir kamera arayüz bizleri karşılıyor. Bu ekranda düküman otomatik yakalama/manüel yakalama ve flaşlı/flaşsız çekim ayarları yapılabiliyor.Adobe ScanÇekilen veya galeriden alınan döküman fotoğrafı yazılım ile düzleştirilip optimize edilip kırpma ve filtre düzenlemesi için yapılabilen bir bölüm açılıyor. Döküman istenildiği gibi ayarlandıktan sonra ise PDF’ye dönüştürme işlemi yapılıyor ve otomatik olarak Adobe Document Cloud‘a kaydediliyor.

Ayrıca metin tanıma fonksiyonu ile gelen uygulamada, PDF olarak kaydedilen dökümandaki metin kopyalanabiliyor ve PDF üzerinde vurgu yapılabiliyor. Hem Android hem de IOS markette sunulan uygulamayı aşağıdaki bağlantılardan indirebilirsiniz.

Adobe OCR Android

Adobe OCR IOS

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!