14nm FinFET Üretim Geometrili İlk Giriş Seviyesi Yonga Seti Exynos 7570 Olacak

Geçtiğimiz sene Android tarafında ki güçlü işlemciler ile kendini yonga seti tarafında kanıtlayan Samsung, 14nm FinFET Üretim Geometrili İlk Giriş Seviyesi Yonga Seti Exynos 7570’nin üretimine hazırlanıyor.

720p çözünürlüğünde ekranları destekleyen yonga seti, giriş seviyesi telefonlar için kullanılacak. 14nm FinFET üretim geometrisi ile üretilen yonga setinin muadillerinden çok daha verimli olacağını ve daha az enerji tüketeceğini söyleyebiliriz.

Bu teknoloji sayesinde Exynos 7570, aynı dizayna sahip 28nm üretim geometrili bir işlemciye göre %70 daha performanslı olacak ve %30 daha az enerji tüketecek. 4 çekirdekli Cortex-A52 çekirdekleri bulunan Exynos 7570 yonga setinin Mali-T8xx serisi bir GPU’ile geleceği düşünülüyor.

13 MP + 8MP kamera desteği bulunan işlemci 1080p video kaydı yapabilecek. Bağlantılar tarafında da LTE Cat. 4 modem, Wi-Fi n/, Bluetooth, GPS ve FM radyo eşlik edecek. Buna ek olarak, PMICs (güç yönetimi IC) ve RF (radyo frekansı) gibi işlemsel bazı özellikler de Exynos 7570 yonga setinde bulunuyor.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!