Spotify’da Tüm Cihazlardan Aynı Anda Nasıl Çıkış Yapılır

Spotify aboneleri için bir cihaz sınırı olmasa da, artık kullanmadığınız cihazlardan çıkış yapmak iyi bir uygulamadır. Artık oturum açtığınız bir cihaza erişiminiz yoksa, hesap ayarları sayfanızdan tüm cihazlardan tek seferde çıkış yapabilirsiniz.

Not: Spotify’daki tüm cihazlardan aynı anda yalnızca web tarayıcınızı kullanarak çıkış yapmanız mümkündür. Masaüstü istemcisini Windows veya Mac‘te ya da mobil uygulamalardan Android, iPhone veya iPad‘de kullanamazsınız.

Başlamak için, tercih ettiğiniz tarayıcınızda Spotify web sitesini açın. Zaten oturum açtıysanız, hesabınızın ayarlar sayfasına erişmek için Spotify ön sayfasından Profil> Hesap’ı tıklayın.

Henüz oturum açmadıysanız, devam etmeden önce sağ üst köşedeki “Oturum Aç” seçeneğini seçin.

Ön sayfadan oturum açmak sizi Spotify web oynatıcısına yönlendirecektir. Oradan ayarlar alanına erişmek için, sağ üst köşeden hesap adınızı seçin, ardından açılır menüden “Hesap” seçeneğini seçin.

Her iki yöntem de sizi Spotify hesabınızın, e-posta adresiniz veya abonelik planınız gibi belirli ayarları değiştirebileceğiniz ayarlar alanına götürecektir.

Bununla birlikte, tüm cihazlardan çıkış yapmak için, sayfanın alt kısmına gidin ve “Her Yerden Çıkış Yap” kategorisinin altında listelenen “Her Yerden Çıkış Yap” düğmesini tıklayın.

Bu düğmeyi seçer seçmez web tarayıcınızda Spotify hesabınızdan çıkış yapacaksınız. Spotify için kullanılan hemen hemen tüm diğer cihazlar da bu noktada otomatik olarak çıkış yapmalıdır. Ayrıca, bu aşamada kullanmaya devam etmek istediğiniz tüm cihazlarda tekrar oturum açmanız gerekecek.

Bununla birlikte, belirli bağımsız cihazları kullanıyorsanız, bunları manuel olarak kaldırmanız gerektiğini fark edebilirsiniz. Spotify web sitesinin önerdiği gibi, buna Sonos hoparlörleri ve PlayStation cihazları dahildir (ancak bunlarla sınırlı değildir), çünkü bunlar önce hesabınızı başka bir cihaza veya kimliğe bağlamanızı gerektirir.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!