Desire 530, hoş tasarımı, 5.0-inç 720 x 1280 piksel (HD) çözünürlüğünde Super LCD ekranı, 8 Megapiksel arka 5 Megapiksel ön kamerası, 4-çekirdekli 1.1 GHZ hızında çalışan Snapdragon 210 işlemcisi, Adreno 304 GPU’su, 1.5 GB RAM’i, 16 GB genişletilebilir (microSD 200 GB) dahili hafızası ve 2200 mAh kapasiteli değiştirilebilir Li-Ion bataryası ile ön plana çıkıyor.
5.0-inç 720 x 1280 piksel (HD) çözünürlüğünde Super LCD ekranı ile gelen Desire 530, 294 (ppi) piksel yoğunluğuna ve 66.2% Ekran/Kasa oranına sahip.
8 Megapiksel arka ve 5 Megapiksel ön kamera ile gelen Desire 530’un arka tarafında bir adet LED flaş yer alıyor. f/2.4, Otomatik odaklama, panorama, HDR gibi özelliklere sahip olan kamera 720p@30fps video kaydı yapabiliyor.
Qualcomm’un alt segment işlemcilerinde Snapdragon 210 ile gelen LG G5 4-çekirdekli olup 1.1GHz hızında çalışıyor. Adreno 304 GPU’su kullanılan telefonda 1.5 GB RAM’e ve 16 GB genişletilebilir (microSD 200 GB) dahili hafızaya yer verilmiş.
2200 mAh kapasiteli değiştirilebilir Li-Ion batarya ile gelen Desire 530, Bluetooth 4.1, Wi-Fi 802.11 b/g/n, GPS, NFC, nano-SIM girişine sahip olup 4G desteğine de sahip.
HTC Desire 530 Teknik Özellikleri
TASARIM |
|
| İşletim Sistemi: | Android 6.0 (Marshmallow) |
| Uzunluk: | 146.9 mm (5.78 inç) |
| Genişlik: | 70.9 mm (2.79 inç) |
| Kalınlık: | 8.3 mm (0.33 inç) |
| Ağırlık: | 140 gram |
| Kasa: | Plastik |
| Çerçeve: | Plastik |
| Tuşlar: | Sanal |
| Renk Seçenekleri: | Çeşitli |
EKRAN |
|
| Ekran ölçüleri: | 5.0-inç |
| Çözünürlük: | 720 x 1280 piksel (HD) |
| Piksel yoğunluğu: | 294 ppi |
| Ekran/Kasa oranı: | 66.2% |
| Ekran tipi: | Super LCD |
| Ekran Koruması: |
KAMERA |
|
| Çözünürlük (arka): | 8 Megapiksel |
| Flaş: | LED Flaş |
| Özellikleri: | f/2.4, Otomatik odaklama, panorama, HDR |
| Video Özellikler: | 720p@30fps |
| Ön Kamera: | 5 Megapiksel, f/2.8 |
DONANIM |
|
| Yonga Seti: | Qualcomm Snapdragon 210 (MSM8909) |
| İşlemci (CPU): | 4-çekirdekli, 1.1 GHz, Cortex-A7 |
| Grafik İşlemcisi (GPU): | Adreno 304 |
| Sistem Belleği (RAM): | 1.5 GB RAM |
| Dahili Hafıza: | 16 GB |
| Arttırılabilir Hafıza: | microSD 200 GB |
BATARYA |
|
| Kapasite: | 2200 mAh, Li-Ion |
| Değiştirilebilir: | Evet |
| Günlük kullanım: |
BAĞLATI |
|
| Bluetooth: | 4.1, A2DP |
| Wi-Fi: | Wi-Fi 802.11 b/g/n, hotspot |
| Konumlandırma: | GPS, Wi-Fi 802.11 b/g/n, hotspot |
| USB: | microUSB v2.0 |
| Diğer: | NFC |
ŞEBEKE |
|
| SIM: | nano-SIM |
| Teknoloji: | GSM / HSPA / LTE |
| 2G Bantları: | GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 |
| 3G Bantları: | HSDPA 850 / 900 / 2100 |
| 4G Bantları: | HSDPA 850 / 900 / 2100 |
| Hız: | HSDPA 850 / 900 / 2100 |



