Huawei Honor Note 8, 6.6-inç QHD ekranı, 13 MP / 5 MP arka ve ön kamerası, 8-çekirdekli HiSilicon Kirin 955 işlemcisi, 4 GB RAM’i, 32/64/128 GB genişletilebilir (256GB mikroSD) dahili hafıza seçenekleri ve 4500 mAh bataryası ile ön plana çıkıyor.
6.6-inç 1440 x 2560 piksel (QHD) çözünürlüğünde Super AMOLED ekran ile gelen Honor Note 8, 74.6% Ekran/Kasa oranına ve 443 ppi (piksel yoğunluğuna) sahip.
13 Megapiksel ana, 5 Megapiksel ön kameraya yer verilen telefonun arka tarafında Çift LED flaş yer alıyor. f/2.0 diyafram açıklığı, Optik Görüntü Sabitleme (OIS), yüz tanıma, panorama, otomatik HDR gibi özelliklere sahip olan (arka) kamera 2160p@30fps, 1080p@30fps, 720p@60fps video kaydı yapabiliyor. Ön kameranın da f/2.0 diyafram açıklığına sahip olduğunu ve 1080p@30fps video kaydı yapabildiğini belirtelim.
Honor Note 8’de, 8-çekirdekli 2.5 GHz hızında çalışabilen HiSilicon Kirin 955 CPU / Mali-T880 MP4 GPUchip seti yer alıyor. 32/64/128 GB genişletilebilir (microSD 256 GB) dahili depolama kapasitesi bulunan telefon, 4 GB RAM’e sahip.
Telefonda, 4500 mAh kapasiteli değiştirilemeyen Li-Ion batarya yer alıyor. Bluetooth 4.2, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, FM radyo gibi teknolojiler bulunan Honor Note 8, 4.5G desteğine (LTE Cat6 300/50 Mbps) de sahip.
Huawei Honor Note 8 Özellikleri
TASARIM |
|
| İşletim Sistemi: | Android 6.0.1 (Marshmallow) – EMUI 4.1 Arayüzü |
| Uzunluk: | 178.8 mm (7.04 inç) |
| Genişlik: | 90.9 mm (3.58 inç) |
| Kalınlık: | 7.2 mm (0.28 inç) |
| Ağırlık: | 219 gram |
| Kasa: | Alüminyum alışım |
| Çerçeve: | Alüminyum alışım |
| Tuşlar: | Sanal |
| Renk Seçenekleri: | Beyaz, Altın, Gri |
EKRAN |
|
| Ekran ölçüleri: | 6.6 inç |
| Çözünürlük: | 1440×2560 piksel (QHD) |
| Piksel yoğunluğu: | 443 ppi |
| Ekran/Kasa oranı: | 74.6% |
| Ekran tipi: | Super AMOLED |
| Ekran Koruması: |
KAMERA |
|
| Çözünürlük (arka): | 13 Megapiksel |
| Flaş: | Çift LED (çift tonlu) Flaş |
| Özellikleri: | f/2.0 diyafram açıklığı, Optik Görüntü Sabitleme (OIS), Yüz algılama, HDR, panorama |
| Video Özellikler: | 2160p@30fps, 1080p@30fps, 720p@60fps |
| Ön Kamera: | 5 Megapiksel, f/2.0 diyafram açıklığı, 1080p |
DONANIM |
|
| Yonga Seti: | HiSilicon Kirin 955 |
| İşlemci (CPU): | 8-çekirdekli, 4-çekirdek 2.5 GHz Cortex-A72 & 4-çekirdek 1.8 GHz Cortex-A53, 64-bit |
| Grafik İşlemcisi (GPU): | Mali-T880 MP4 |
| Sistem Belleği (RAM): | 4 GB RAM |
| Dahili Hafıza: | 32/64/128 GB |
| Arttırılabilir Hafıza: | microSD 256 GB |
BATARYA |
|
| Kapasite: | 4500 mAh, Li-Po |
| Değiştirilebilir: | Hayır |
| Günlük kullanım: |
BAĞLATI |
|
| Bluetooth: | 4.2, A2DP, EDR, LE |
| Wi-Fi: | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, WiFi Direct, hotspot |
| Konumlandırma: | A-GPS, GLONASS/ BDS |
| USB: | USB Tip-C 2.0, USB OTG |
| Diğer: | FM radyo |
ŞEBEKE |
|
| SIM: | nano-SIM (çift SIM kartlı) |
| Teknoloji: | GSM / HSPA / LTE |
| 2G Bantları: | GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 |
| 3G Bantları: | HSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100 |
| 4G Bantları: | LTE band 1(2100), 3(1800), 7(2600), 38(2600), 39(1900), 40(2300), 41(2500) |
| Hız: | HSPA 42.2/5.76 Mbps, LTE Cat6 300/50 Mbps |

