Zoom’un Otomatik Altyazıları Sonbaharda Herkesin Kullanımına Sunulacak

Video konferans uygulaması zoom, 2021 sonbaharına kadar tüm kullanıcıları için otomatik kapalı altyazı sunmaya çalıştığını duyurdu. Şu anda, yerleşik yapay zeka destekli özellik bir ödeme duvarının arkasında kilitli ve yalnızca ücretli hesap sahipleri tarafından erişilebilir.

Zoom, işitme kaybı olanlar gibi canlı transkripsiyonlara ihtiyaç duyan ücretsiz hesap sahiplerine yardımcı olmak amacıyla, özellik kullanıma sunulduğunda sonbahara kadar otomatik altyazı isteklerini kabul ediyor. İlgilenen kullanıcıların, aşağıdaki notu içeren bir formu doldurmaları gerekecektir:

“Bu form, Zoom toplantılarına daha iyi katılmak için Canlı Transkripsiyona ihtiyaç duyan kullanıcılar için hazırlanmıştır. Canlı Transkripsiyon özelliğine böyle bir ihtiyaç duymuyorsanız, lütfen özelliğin kullanıma sunulacağı Sonbahar 2021’e kadar beklemenizi öneririz.”

Şirketin kapalı altyazı SSS’lerine bağlı olarak, özellik bir toplantı sahibi tarafından etkinleştirilebilir ve tüm katılımcılar deşifreyi görüntüleyebilir. Ancak, şu anda yalnızca İngilizceyi destekliyor ve diğer tüm canlı transkripsiyon araçlarında olduğu gibi, kullanıcılar açıkça konuşmak zorunda kalacak veya hata yapmak zorunda kalacak.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!