Zoom, Bulut Yazılım Sağlayıcısı Five9’u 15 Milyar Dolarlık Anlaşmayla Satın Aldı

Zoom Video Communications, Pazar günü yaptığı açıklamada, müşteri katılımını artırmak isteyen ticari müşterileri hedeflemek için bulut yazılımı sağlayıcısı Five9‘u yaklaşık 14.7 milyar dolar değerinde bir hisse senedi anlaşmasıyla satın almayı kabul etti.

San Jose, California merkezli şirket, daha büyük oyuncular Facebook ve Google‘ı video ürünlerini güçlendirdikçe, şimdi iki yıllık bulut arama ürünü Zoom Phone ve konferans barındırma ürünü Zoom Rooms‘a odaklanıyor.

Zoom Video Communications, yaptığı açıklamada, müşteri katılımını artırmak isteyen ticari müşterileri hedeflemek için bulut yazılımı sağlayıcısı Five9‘u yaklaşık 14.7 milyar dolar değerinde bir hisse senedi anlaşmasıyla satın almayı kabul etti.

İşletmeler ve okullar hizmetlerini sanal sınıflar, ofis toplantıları ve sosyalleşmek için benimsediğinden, telekonferans hizmetleri sağlayıcısı, koronavirüs pandemisinden bu yana yılda bir hane adı ve yatırımcıların favorisi haline geldi.

Zoom yaptığı açıklamada, “Satın almanın Zoom‘un kurumsal müşterilerle olan varlığını güçlendirmeye yardımcı olması ve 24 milyar dolarlık (kabaca 1.79.420 crore) iletişim merkezi pazarını ekleyerek uzun vadeli büyüme fırsatını hızlandırmasına olanak sağlaması bekleniyor.” Dedi.

Satın alma işlemi, Five9‘un ticari müşterilerini ekleyerek ve kanallar arasında müşteri etkileşimlerini optimize etmek için iletişim merkezi yazılımını birleştirerek, eski telefon tekliflerine bir alternatif olan Zoom Phone hizmetini tamamlayacak.

Five9, Zoom‘un işletim birimi olacak ve CEO’su Rowan Trollope, 2022’nin ilk yarısında tamamlanması beklenen anlaşmadan sonra şirketin başkanı olarak birimin başkanı olarak kalacak.

Zoom, Webex ve Microsoft Teams‘i de içeren konferans platformlarının çevrimiçi çalışma, öğrenme ve sosyalleşmeye sismik bir geçişi tetikleyen koronavirüs pandemisi nedeniyle kullanımda bir artış görmesiyle geçen yıl yüzde 45 arttı.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!