Zera Food Recycler ile Yemek Artıklarınız Ev Yapımı Gübreye Dönüşüyor

CES 2017’den (Tüketici Elektroniği Fuarı) 3 ödül ile dönen Zera Food Recycler yılın en yenilikçi ürünlerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Eğer siz de içinizdeki doğaseveri hayatınızda aktif kılmak istiyorsanız Zera Food Recycler’dan alacağınız ilham ile ilk adımınızı atabilirsiniz.

Zera Food Recycler

Evinizdeki yemek artıklarını doğal gübreye dönüştürerek bahçenizde ve saksı bitkilerinizde kullanmanız için hazır hale getiren besin dönüştürücü ev aletleri ile hem doğaya hem de evinize dönüşümlü bir katkı sunabilirsiniz. Peki nasıl oluyor da gün içinde tükettiğimiz yemekler gübreye dönüşüyor? Hem de ev ortamında!

Aslına bakarsanız biriktirdiğiniz yemek artıklarının üzerine belirlenmiş bir bitkisel karışımı döktükten sonra tek bir butona basarak tüm bu dönüşümü sağlayabiliyorsunuz. Gıda dönüştürücünüzün size gübre sunması için ise 24 saat yeterli. Gübre yapım sürecini hızlandırmak için makine tarafından oksijen, nem, ısı, bitki bazlı katkı ve karıştırıcı kullanılıyor.

Zera Food Recycler

Gıda Dönüştürücünüzün en akıllı sistemi ise dönüşüm takibini akıllı telefonunuzdan sağlayabiliyor olmanız diyebiliriz. Yani yaşadığımız çağın mesafelerle olan savaşı burada da devreye giriyor ve gübrenizin durumunu uzaktan da olsa kontrol edebiliyorsunuz.

ABD’nin San Francisco, Portland gibi merkezi kentlerinde bu tür çöp konteynırlarının bulunduğunu da söyleyelim. Ancak cihazın ev tipi olarak sunulması ve de minimal tasarımıyla her mutfağa uygun oluşu çok önemli bir ayrıntı. Aynı zamanda kendine ait filtresinin uzun süre biriktirilen atıkların kokusunun evinize yayılmasını engelliyor oluşu da bu konuda büyük bir katkı.

Zera Food Recycler

Zera’nın CES 2017’de Eko-Tasarım ve Sürdürülebilir Teknolojiler kategorisinde ‘En İyi İnovasyon’, ‘Daha İyi Bir Dünya İçin Teknoloji ve Ev Aletleri’ olmak üzere iki ayrı ürün kategorisinde de Onur Ödülü almasını sağlayan Zera Food Recycler ve inovatif çağdaşları ile gelecek nesillere çöp yığınları yerine gül bahçeleri vaad edebileceğimizi umuyoruz.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

  1. Bu cihazdan herkes de bir tane mutlaka olmalı. Artık dünya evin kendi kendine yetebilmesine doğru gidiyor. Belki bundan 50 yıl sonra gübreden, meyveye, sebzeye, oyuncaktan kapı, tabaktan tencereye herşey evin sınırları içinde çok hızlı üretilebilecek.

  2. Geri dönüşüm konusunda her geçen gün daha fazla çalışma yapılıyor. Yine bu çalışmada özellikle ev içindeki atıkların geri dönüşümünü hedefliyor ki hem çöpleri zahmetsizce yok etmesiyle hem de gübreye çevirmesiyler çok kullanışlı ve pratik bir cihaz olmuş. İstenirse gübreleri satabilir istenir de de evdeki çiçekler için kullanılabilir. Gerçekten çok işlevsel bir cihaz. Bu arada elinize sağlık, çok doyurucu ve açıklayıcı bir yazıydı.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!