YouTube Xbox Konsollarında HDR Desteğini Etkinleştiriyor

YouTube nihayet Microsoft’un Xbox konsollarında HDR desteğini etkinleştiriyor. HDR desteği, mevcut Xbox One S / X cihazlarında ve Xbox Series X ve Series S gibi yeni konsollarda çalışır. TV’niz veya HDR videoları görüntüleyebilen bir monitörünüz olduğu sürece, YouTube uygulaması artık otomatik olarak HDR içeriği çıkışına geçecektir.

Xbox’taki YouTube uygulaması, HDR’nin 2019’dan beri PlayStation 4’te mevcut olmasına rağmen daha önce hiç HDR’yi desteklemiyordu. Hem PS5 hem de Xbox Series X, Kasım ayında YouTube HDR desteği olmadan piyasaya sürüldü ve henüz PS5’te mevcut değil – bir adım geri PS4’te mevcut olanlardan.

Engadget, “Meraklısı için istatistikler” panelini etkinleştirerek HDR’nin Xbox’taki YouTube uygulamasından doğru şekilde çıktığını doğrulayabileceğinizi belirtiyor (yukarıya bakın). Birçok TV, içerik oynatıldığında bir HDR istemi de görüntüler veya bir HDR moduna geçer.

Artık YouTube’da kullanılabilir olmak için daha fazla HDR içeriğine ihtiyacımız var. YouTube’daki en iyi HDR içeriklerinden bazıları, yıllar önce yüklenen test videolarıdır. Daha fazla fragman ve videonun HDR seçenekleriyle geldiğini görmeye başladık, ancak içerik oluşturucuların büyük çoğunluğu HDR ile içerik yüklemiyor.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!