YouTube Videolardaki ‘Beğenmeme’ Sayılarını Gizleyecek

YouTube, kanallardan ve içerik oluşturuculardan kasıtlı olarak videoları olumsuz oylamaları engellemek için içerik oluşturucuların videolarındaki “beğenmeme sayısını” gizlemeyi deniyor. Bu özel deney, YouTube’un daha önce çetelerin bir videoyu indirmekten hoşlanmamasını düşündüğü diğer çözümlerden biraz farklıdır, ancak Instagram gibi diğer platformların bu hedefli saldırıları hareket halindeyken durdurmak için yaptığı girişimlere benzer.

YouTube‘un duyurduğu gibi, deneysel kurulum kapsamında, hem beğenme hem de beğenmeme istatistikleri, içerik oluşturucunun / kanalın bireysel YouTube Studio sayfasında görünecek. Ancak, videoda yalnızca beğeniler herkese açık olarak gösterilecektir.

YouTube, beğenmeme durumlarının içerik oluşturucunun refahını olumsuz etkileyebileceğini ve videolarında hedeflenen beğenmeme kampanyalarını motive edebileceğini bir makalede açıkladı. Buradaki fikir, hoşlanmayan çete için, hoşlanmayanların sayısını görmenin ve yükselişini izleyebilmenin, katılmak ve ona katkıda bulunmak için yeterli motivasyon olduğudur.

İçerik oluşturucular, çalışmalarına rehberlik etmesi için bir geri bildirim biçimi olarak bu beğenme ve beğenmeme durumlarına güvenirler, ancak hedefli saldırılar bu yararlı özelliği kolayca kötüye kullanım içeren bir şeye dönüştürebilir.

Başlangıçta YouTube, hedeflenen bu hoşlanmama sorununu ele almak istediğini duyurduğunda, üç fikir düşünmüşlerdi – hem beğenme hem de beğenmeme sayısını gizleme, bir şeyi beğenmeden önce daha fazla etkileşim ekleme ve beğenme ve beğenmeme durumlarını tamamen kaldırma.

Bu mevcut test, ilk fikrin yarısını yapıyor ve bir çeşit anlam ifade ediyor. Beğenmeme sayısı bir sorun olduğu için bunu gizlemek mantıklı. Bu, bir gönderideki beğeni sayısını gizlemesinin gerekip gerekmediğine dair Instagram testine benzer.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!