Yeni Nexus 6P Snapdragon 820 ve 4GB RAM’le gelecek

Google yeni Nexus telefonunu HTC yapacağı söylentileri dolaşırken, yeni Nexus 6P telefonu Geekbench testinde ortaya çıktı.

Nexus 6P adıyla görünen yeni Nexus telefonu, donanım tarafında revize edilmiş gibi görünüyor. Yenilenen Nexus 6P telefonunda Qualcomm’un en güçlü chipseti olan Snapdragon 820 (Nexus 6P 2015’de SnapDragon 810’du) ve 4 RAM kullanıldığını (Nexus 6P 2015’de 3 GB RAM’di) görüyoruz.

Yeni Nexus 6P’de Google’un Android N geliştirici sürümünü kullandığını görüyoruz. Test sonucundan alınan skorları değerlendirmek için şuan erken, zira telefonun donanım hem de yazılım tamam kararlı değil.

Yeni Nexus 6P Snapdragon 820 ve 4GB RAM'le gelecek_02

Geçtiğimiz günlerde yeni Nexus telefonunun HTC tarafından üreteceği konuşuluyordu ancak yayınlanan bu sızıntı ile Huawei’nin bu sene de Nexus üretimini kendi yapacağı anlaşılıyor. Belki de Google 2. Nexus telefonunu HTC’yi yaptırabilir.

Android’i üreten Google bu tarafta hem üreticilere destek olmak hem de Android telefonlara referans olamak hem de uygulama geliştiricilerin uygulama geliştirmeleri için Nexus telefonları üretmekten vazgeçmiyor. Üstlendiği rol olarak oldukça büyük bir öneme sahip olan Nexus telefonlar şu sıralar da üreticilere destek olmak için farklı firmalara ürettiriliyor.

Analizimize göre Nexus telefonunun Huawei’ye ürettirilmesinde ki asıl sebep batıya daha fazla telefon sevkiyatı yaptırmak ve bu yerlerde hem Huawei’nin hem de Android’in pazar payının arttırılmasını sağlamak iken HTC’ye ürettirilmek istenmesinde ki sebep, mali açıdan zor günler geçtirdiği için Nexus telefonları ile HTC’nin bükülen belini bir nebze de olasa doğrultma çalışması olarak değerlendiriyoruz.

Kaynak:MyDrivers
Aracı:GSMarena
YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!