Yeni Derin Öğrenme Teknolojisi Durağan Görüntülerden Video Oluşturabilir

Makine öğrenimi her türlü şey için kullanılabilir ve Deepfakes gibi uğursuz uygulamalar insanları bu yeni teknoloji biçimine karşı biraz temkinli hale getirdi. Tüm bunlar söylendikten ve artık ortadan kalktıktan sonra, derin öğrenme yöntemlerinin MyHeritage‘ın akrabaların hareketsiz resimlerini hareketli görüntülere dönüştürerek yaptığı gibi çeşitli diğer uygulamalarda da faydalı olabileceğini belirtmek önemlidir. bu onları hayata geçirebilir ve biraz daha nostaljiyle hatırlamanıza yardımcı olabilir.

Washington Üniversitesi‘ndeki araştırmacılar tarafından geliştirilen daha yeni bir makine öğrenimi uygulaması, su, duman ve diğer yavaş akan fenomen türlerini tam teşekküllü videolara dönüştürmek dışında benzer bir şey yapıyor. Videolar, biraz “derin sahte” bir kaliteye sahipler, çünkü hareketlerde her zaman biraz yanlış bir şeyler var, bu da keskin bir gözünüz varsa onları ayırt etmeyi biraz kolaylaştırıyor, ancak gerçek şu ki, videolar hala nispeten gerçekçi görünüyor. ve sahtesini aramayan biri, birine baktığının farkına varamayabilir.

Araştırmacılar temel olarak suyun hareketini ve akışını gösteren bir ton veriyi makine öğrenme algoritmasına beslediler ve teknoloji daha sonra bu verileri suyun herhangi bir hareketsiz görüntüsünü ve içine koyduğunuz benzerlerini bir tür hareketli resme dönüştürmek için kullanıyor. . Sonuçlar şaşırtıcı bir şekilde gerçeğe oldukça yakın ve teknolojinin gerçekten değerli hale gelmeden önce daha gidecek çok yolu olsa da, etkisi açısından sınırsız gibi görünen bir teknolojinin etkileyici bir uygulamasıdır. sonunda etrafımızdaki dünyaya sahip olmak.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!