Xiaomi’nin UWB ve Ekran Altı Kamera İle Amiral Gemisi Çıkaracağı Söylendi

Sızdıran Digital Chat Station‘dan gelen bir rapora inanılırsa, Xiaomi, Xiaomi MI 11 Ultra ile aynı kalibrede bir amiral gemisi piyasaya sürmeyi planlıyor. Bir Weibo gönderisine göre, yeni amiral gemisi UWB (Ultra geniş bant) izleme teknolojisine ve ekran altı selfie kamerasına sahip olacak.

UWB, hem Apple‘ın hem de Samsung‘un en yeni amiral gemisi cihazlarında zaten yer alıyor. Samsung SmartTag ve Apple AirTag, sırasıyla Galaxy S21 ve iPhone 12’yi kullanarak hassas izleme için bu teknolojiyi kullanıyor. Xiaomi, UWB uyumlu, izlenebilir aksesuarları tanıtmayı planlıyor olabilir.

Son uygulamalarda, bir ekran henüz ışığın geçmesi için yeterince şeffaf olmadığı için ekran altı kamera hala ideal değil. Bununla birlikte, Google‘ın yakın tarihli bir patenti, bunu bir anahtarlama prizması kullanarak çözebilir.

Xiaomi amiral gemisi, Mi 11 Ultra‘lar kadar (daha fazla olmasa da) etkileyici bir kamera kurulumuna sahip olmalıdır. Ayrıca cihaz, 70W hızlı kablosuz şarj desteği ile 120W kablolu hızlı şarj özelliğine sahip olabilir.

Phone Arena‘nın raporu, böyle bir amiral gemisi cihazının mutlaka Mi 11 Ultra‘yı değil, Mi 10T serisini başarabileceğini tahmin ediyor.

Source: Gsm Arena

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!