Xbox Cloud Gaming Beta, iOS ve Windows PC’lere Geliyor

Bilgisayarınızda veya Apple cihazlarınızda Xbox oyun akışını denemek için beklemeniz gerekmeyebilir. Microsoft, 20 Nisan’dan itibaren “seçkin” Xbox Game Pass Ultimate abonelerini iPad, iPhone ve Windows 10 bilgisayarlarda Cloud Gaming beta denemeleri için davet etmeye başlayacağını açıkladı. Yerel bir uygulama yerine Chrome, Edge veya Safari kullanmanız gerekecek, ancak bir Bluetooth veya USB oyun kumandası ile oynayamıyorsa özel dokunmatik girişi kullanabilir.

Oyun akışlarının bir seçenek olduğu 22 ülkenin tamamında oyunculara “sürekli olarak” daha fazla davetiye sunulacak. Microsoft, zaman içinde genişletilmiş donanım desteğini görmeniz gerektiğini söyledi. Teknoloji devi ayrıca hızlı güncellemeler planladı ve daha geniş desteği önümüzdeki aylarda tüm Game Pass Ultimate üyelerine sunmayı umdu.

Yerel bir uygulama umuyorsanız, bu heyecan verici olmayacak – Apple‘ın oyun akışı politikası kısmen bunun için suçlu. Yine de Microsoft‘un bulut oyun hizmetinin erişimini önemli ölçüde genişletiyor ve Xbox oyunlarını birden fazla cihazda oynamak istiyorsanız Game Pass Ultimate‘ı çok daha çekici hale getiriyor.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!