WhatsApp’ın Sahibi Mark Zuckerberg, Görünüşe Göre Signal Kullanıyor

Facebook CEO‘su Mark Zuckerberg, görünüşe göre, kullanıcılarının gizliliğine saygı duyduğu için son zamanlarda daha güvenli olduğu söylenen Signal mesajlaşma uygulamasını kullanıyor.

Signal kullanan Zuckerberg hakkındaki bilgiler, yakın zamanda sızdırılan 533 milyon Facebook kullanıcısının verilerini inceledikten sonra bir siber güvenlik araştırmacısı olan Dave Walker tarafından ortaya çıktı. Verileri sızdırılan hesaplardan biri Zuckerberg‘e ait.

Sızan verilere, kullanıcının e-posta adresi ve telefon numarası dahildir. Bu veriler sayesinde Zuckerberg‘in cep telefonu numarasının Signal‘e kayıtlı olduğu biliniyor.

Walker “Mark Zuckerberg, Faecobook’ta olmayan uçtan uca şifrelemeye sahip bir sohbet uygulaması kullanarak kendi mahremiyetine de saygı duyuyor,” diye açıkladı.

Walker, ‘Mark Zuckerberg Signal’de!’

Birkaç ay önce Signal uygulaması, Tesla CEO‘su Elon Musk tarafından Twitter üzerinden tanıtılan WhatsApp‘ın yerini alan popüler uygulamalardan biri haline geldi. Birçok WhatsApp kullanıcısı, konuşma verilerini ana uygulamaları olan Facebook ile bağlantılandırmak için yeni gizlilik politikasını protesto ettiği için sinyal hızla yükselmeye başladı.

WhatsApp daha sonra aceleyle güncellemenin yalnızca WhatsApp Business hesapları ve WhatsApp Business API için geçerli olduğunu açıkladı. Ayrıca, yenilemeyi Mayıs 2021’e ertelediler.

Benzersiz bir şekilde Signal‘e, Jan Koum ile birlikte 2009’da WhatsApp‘ı kuran Bryan Acton liderlik ediyor. 2017’de WhatsApp‘tan ayrıldı çünkü Facebook‘un politikalarına katılmıyordu. Bu arada Facebook, WhatsApp‘ı 2014’te satın aldı.

Acton, Facebook‘un reklamverenlere kullanıcı verilerini satma politikasına en çok karşı çıkanlardan biridir. Hatta defalarca Facebook kullanıcılarını sosyal medyayı terk etmeye çağırdı.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!