WhatsApp Tarafından Yeni Bir Kaybolan Mesaj Seçeneğinin Sunulması Bekleniyor

Kullanıcının metinleri, sesli mesajları, görüntüleri, videoları, belgeleri, canlı konumu ve çok daha fazlasını paylaşmasına olanak tanıyan Facebook’a ait bir mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, uçtan uca şifreli gizlilik hizmetiyle ünlüdür.

Geçen yılın 4. çeyreğinde WhatsApp yeni özelliği “kaybolan mesajlar” ı tanıttı. Tıpkı ünlü bir Snapchat paylaşım uygulaması olan Snapchat tarafından sağlanan gibi. Ancak, mesajı gördükten hemen sonra silen ve 24 saatlik bir ayara da ayarlanabilen Snapchat‘in aksine. WhatsApp‘ın sağladığı kaybolma özelliği eskiden 7 günden eski mesajlar için kullanılıyordu. Bununla birlikte, bu sosyal medya platformunun bir araştırmacısı, WhatsApp’ın kaybolan mesajlar özelliği üzerinde çalışmayı planladığı ve 24 saat sonra mesajları kaldırma dahil olmak üzere farklı zaman aralıklarını kullanıma sunacağının altında yatan bir sırrı ortaya çıkardı. Bu yeni güncelleme hayran grubu tarafından fark edildi.

Çeşitli uygulamalardaki tüm yeni güncellemeler ve özellikler için güvenilir bir platform olan WABetaInfo‘ya göre, WhatsApp şu anda hem iOS hem de Android cihazlar için yeni 24 saat seçeneğini test ediyor. Test edilen tek yeni özellik bu değil, ancak gelecek büyük güncellemelerden biri olacak. WABI‘ye göre, bu özellik hala geliştirilme aşamasındadır ve mesajlar veya diğer önemli ilgili belgeler paylaşılırken daha fazla gizlilik sağlama amaçlıdır. WABI tarafından üç zaman seçeneğiyle bazı ekran görüntüleri yayınlandı ve bu süreden sonra mesaj artık kullanılamayacak. Bu üç seçenek 24 saat, 7 gün ve kalıcı olarak kapalıydı.

Özelliğin genel kullanıma sunulması için gereken süre henüz açıklanmadı, ancak sürüm zaten beta test aşamasında olduğundan ve resmi sürümün yayınlanmasına sadece birkaç ay kaldığı tahmin edilebilir. . Bu tamamen yeni özellik, aynı anda sohbet ederken iki taraf arasında daha fazla gizliliği artırmayı amaçlasa da, WhatsApp‘ın hala mesajların diğer taraflarca ekran görüntüsünü almasını önlemek için herhangi bir yol sağlamadığını unutmamak önemlidir. Kaybolan mesajlar, Snapchat onu tanıttığında trend oldu ve daha sonra Signal ve Telegram dahil olmak üzere hemen hemen tüm diğer mesajlaşma uygulamalarının kendi benzer özellikleri vardı. WhatsApp, iOS, Android ve hatta masaüstü sürümü için WhatsApp dahil tüm cihazlar için kendi sürümünü de çıkardığından emin oluyor.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!