WhatsApp, Parola Korumalı Yedekleme Özelliğini Sunmaya Hazırlanıyor

Facebook‘a ait olan ünlü mesajlaşma platformu WhatsApp, şu anda Uçtan Uca Şifrelenmiş Yedekleme adlı yeni bir özelliği tanıtmak için çalışıyor. Mesajlaşma uygulaması, yeni 2.21.10.2 sürümünü getirebilmesi için Google Play Beta Programı aracılığıyla zaten güncellenmiş bir sürüm gönderdi.

WhatsApp Yeni tasarlanmış bir sohbet çubuğu tanıttı ve Android cihazlar için yayınlanan önceki WhatsApp beta güncellemelerinde oynatma hızını etkinleştirdi ve şimdi geliştiricileri, WABetaInfo tarafından tespit edildiği gibi şifreli hizmetlerle uçtan uca bir yedekleme sunmak için çalışıyor.

WABI‘ye göre, bu yeni uçtan uca şifreli yedekleme hizmeti, Google Drive‘da barındırıldığında kullanıcının yedeklemesini daha güvenli hale getirecek. Bir kullanıcı WhatsApp‘ını geri yüklemek isterse, şifresini çözmeden önce güvenlik şifresini girmesi gerekecektir. Yedekleme uçtan uca şifrelenmiş olacağından, hiç kimse tutacağı içeriği göremeyecek ve yanıt olarak yetkisiz erişimden korunacaktır.

Özelliğin mevcut Durumu geliştirme aşamasındadır, ancak WABetaInfo sitesi bir genel bakış sağlamak için bazı önizleme görüntüleri gösterdi. Buna göre, kullanıcı uçtan uca şifreli yedekleme hizmetini etkinleştirmeye karar verirse, yapılandırma için minimum 8 karakter uzunluğunda bir şifre eklemesi gerekecektir. Bu şifreleme özelliği etkinleştirildiğinde, kullanıcıya WhatsApp tarafından parolayı değiştirme veya şifreleme hizmetini devre dışı bırakma olanağı sunulacaktır.

Bu şifre gizli tutulacak ve WhatsApp ile paylaşılmayacaktır ve ana şirket olan Facebook ile bile paylaşılmayacaktır. Özellik kullanıma açıldıktan sonra, kullanıcı parolayı kaybederse yedeklemeyi geri yükleyemez. Bununla birlikte, WhatsApp‘ın, kullanıcının şifresini kaybettikten sonra bile yedeklemesini tekrar geri yükleyebileceği bir kurtarma şifresi seçeneği üzerinde çalışması mümkündür.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!