WhatsApp ‘Flash Call’ Adını Verdiği Yeni Bir Doğrulama Yöntemi Üzerinde Çalışıyor

WhatsApp, yeni veya farklı bir cihazda oturum açarken telefon numaralarını doğrulamak için yeni bir özelliği test ediyor. WhatsApp şu anda kullanıcıların SMS yoluyla bir doğrulama kodu göndererek telefon numaralarını doğrulamasına izin veriyor. Yeni özellik, WhatsApp‘ın telefon numarasını doğrulamak için bir arama yapmasına izin verecek. Bu özelliğin “Flash Call” olarak adlandırıldığı ve şu anda geliştirilme aşamasında olduğu bildiriliyor.

Yine de bu isteğe bağlıdır ve kullanıcılar SMS işlemi yoluyla telefon numaralarını doğrulamayı seçebilirler. Kullanıcılar, “devam et” i seçerek WhatsApp‘a izin vermeyi veya “şimdi değil” i seçerek reddetmeyi seçebilirler. Daha sonra, SMS ile bir kod göndererek orijinal doğrulama işlemi yapılacaktır. WhatsApp, yeni bir cihaza veya farklı bir cihaza geçerken her zaman telefon numaranızın doğrulanmasını ister. Yeni özellik, kullanıcılara WhatsApp telefon numaralarını doğrulamak için başka bir seçenek sunacak.

WhatsApp şu anda bu özelliği geliştiriyor ve herkese açık beta programındaki kullanıcılar tarafından görülmüyor. Özelliğin tüm kullanıcılara ne zaman sunulacağına dair bir bilgi yok.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!