VAIO İlk Android Tableti TL10 ‘u Duyurdu

Sony’den ayrılarak bağımsız bir marka haline gelen VAIO, tablet pazarına adım attı. VAIO TL10 adını verdiği orta-giriş segment ilk tabletini resmi olarak duyurdu.

Japonya iç piyasasında varlığını PC pazarında devam ettiren VAIO bu hamle ile tablet sınıfında ilk cihazını çıkartmış oldu. 2015 yılında Japonya’da bir Android telefon piyasaya sürerek deneme yapan firma, mevcut bir cihazın markalanmış versiyonu nedeni ile kullanıcılardan olumlu bir geri dönüş alamamıştı. Şimdi ise VAIO, Brezilya pazarında yine Android bir cihaz denemesi daha yapıyor.

Günümüz tasarım trentlerine hakim olan VAIO TL10, 10.4 inç boyutunda 2K çözünürlüğünde (2000 x 1200 piksel) LCD ekranla geliyor. 8 çekirdekli Unisoc T616 işlemciden gücünü alan tablet, Android 13 işletim sistemiyle geliyor. Tablet 8 GB RAM ve microSD kart ile 1 TB’a kadar genişletilebilen 128 GB UFS depolama alanı sunuluyor.

8 Megapiksel ana kamera, 5 Megapiksel ön kameraya sahip olan tablet, iletişim protokolleri tarafında Wi-Fi 5, Bluetooth 5.0, USB Type-C bağlantı noktası ve 4G LTE teknolojisine sahip. 3.5 mm kulaklık girişi, stereo hoparlörler ve manyetik bağlantı özellikli klavyeyle birlikte gelen VAIO TL10, 7000 mAh kapasiteli batarya ve 18W hızlı şarj desteğiyle birlikte geliyor.

Brezilya’da 364 dolarlık bir fiyatla satışa sunulan cihazın henüz diğer pazarlarda piyasaya sürülüp sürülmeyeceği konusunda bir bilgi bulunmuyor.

 

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!