Twitter’ın Doğrulama Programının Önümüzdeki Hafta Geri Geleceği Bildiriliyor

Geçen yıl Twitter‘ın bu yılın Ocak ayında doğrulama programını yeniden başlatmayı planladığını öğrendik. Ancak şimdi geri dönüş yapabileceğini ve Twitter‘ın gelecek haftadan itibaren yeni kendi kendine sunulan Doğrulama İsteğini yapabileceğini belirten haberler var. Araştırmacı Jane Manchun Wong, “birden fazla kaynak ona Twitter‘ın doğrulama programını yeniden başlatmaya hazır olduğunu söyledi ve bu sefer nasıl çalışacağı ve ne tür hesapların uygun olacağı da dahil olmak üzere birçok ayrıntıyı paylaştı.

ABD’deki tartışmaların ardından Twitter, kullanıcıların hesabın bir hükümeti mi, bir politikacıyı, bir gazeteciyi, bir içerik oluşturucuyu vb. Temsil edip etmediğini anlamalarına yardımcı olmak için doğrulanmış kullanıcıları farklı kategorilerde etiketleyeceklerini belirtti. Şimdilik sadece devlet hesapları farklı bir etikete sahip.

Wong tarafından paylaşılan form uyarınca, Twitter size hesabınızın bir şirket, aktivist, eğlence grubu, gazeteci, devlet memuru veya profesyonel bir spor kuruluşu vb. Olup olmadığını soracaktır. Twitter kimliğiniz ve niteliklerinizi Google Trendler, Wikipedia makaleleri, haber kapsamı veya resmi liderlik web sitesi aracılığıyla gösterin. Ve kimliğinizin bir fotoğrafını yüklemelisiniz.

Ek olarak, Twitter sizden kim olduğunuza dair bazı referanslar isteyecek ve ardından hesabınızı doğrulayabilirler. Wong, doğrulama için uygunluk ve kalifikasyon gereksinimlerinin, buradan kontrol edebileceğiniz Twitter yönergeleriyle uyumlu olduğunu açıklıyor.

Doğrulama programı önümüzdeki hafta yeniden başlatılırsa, Twitter Spaces, Tip Jar vb. Dahil olmak üzere kullanıcı deneyimini daha iyi hale getirmek için platformun üstlendiği diğer yeni girişimlere katılacaktır.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!