Twitter, Spaces Konuşma Desteğini Web’e Getiriyor

Mayıs ayında Twitter, kullanıcıların Spaces‘a web uygulaması aracılığıyla katılmaları için destek ekledi. Şimdi, bu özelliğin arkasındaki ekip, insanların web uygulaması aracılığıyla da konuşmasına izin vermek için çalışıyor.

Yakın zamanda Twitter‘ın platforma iMessage benzeri tepkiler butonunu hazırladığını gösteren geliştirici Nima Owji‘ye göre, şirket, kullanıcıların web uygulaması aracılığıyla bir sohbete katılmasına izin verme yeteneği üzerinde çalışıyor.

Kullanıcılar şimdilik Twitter‘ın iOS veya Android uygulamalarında ise Spaces odasında konuşabiliyor. Owji, bu özelliğin nasıl çalışacağını gösterebilse de, şu anda tepki butonu çalışmadığı için her şeyin tamamen hazır olmadığını söyledi.

Twitter Spaces, halka açık bir betada aylar sonra, Mayıs ayının başında en az 600 takipçisi olan herkes için resmi olarak başlatıldı.

Sesli sohbet özelliği, Twitter kullanıcılarının en fazla 10 kişinin konuşabileceği canlı odalar oluşturmasına ve sınırsız sayıda dinlemeye katılabilmesine olanak tanır. Spaces ile Twitter, “yalnızca insan sesinin getirebileceği özgünlük ve nüans, derinlik ve güçle platformdaki konuşmaları kaleme almayı” bekliyor.

Son aylarda Twitter, platformunu kullanıcılar için daha da çekici hale getirmek için çok uğraşıyor. Son zamanlarda şirket, doğrulama programını yeniden başlattı ve abonelik planını Twitter Blue‘yu birkaç ülkede de test ediyor.

Owji‘nin web uygulaması aracılığıyla Spaces’ta konuşma yeteneği hakkındaki tweetine göz atabilirsiniz.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!