Twitter, Spaces’in Yeni Sekme Tasarımını iOS İçin Kullanıma Sunuyor

Twitter, iPhone uygulamasında dikkate değer bir yeniden tasarım sunmaya başlıyor. TechCrunch tarafından bildirildiği üzere şirket, Spaces sesli sohbet odası özelliğine yeni bir odaklanma ile iOS için Twitter‘ı güncelliyor ve bu da onu alt gezinme çubuğundaki orta düğme haline getiriyor.

Raporda, tüm Twitter kullanıcılarının bu tasarım değişikliğini ilk başta görmeyeceği açıklanıyor. Bunun yerine şirket, bugünden itibaren “orijinal Spaces beta testinden yaklaşık 500 kişiye” sunmayı planlıyor.

Twitter, yeni Alan keşif sekmesinin, takip ettiğiniz kişiler tarafından barındırılan Alanları öne çıkaracağını açıklıyor. Rapor şöyle diyor:

Twitter, sekmenin, takip ettiğiniz kişiler tarafından barındırılan Alanları göstereceğini, ancak bunların, Zaman Çizelgesi’nin en üstündeki Fleets satırında olduğu gibi görünmeyeceğini söylüyor. Bunun yerine, keşif sekmesi, yaklaşan Alanlar hakkında tweet attığınızda görünen promosyon kartlarına benzer şekilde Alanları daha görsel bir biçimde sunar.

Şirket TechCrunch‘a, Spaces eğlenceli olabilse de, Spaces‘in keşfedilebileceği özel bir yer olmadığı için canlı etkinlikleri bulmanın ve takip etmenin zor olduğunu anladığını söyledi. Yeni sekme bunu değiştirmeyi amaçlıyor.

Bu Alan keşif sekmesinde kullanıcılar, ev sahipleri ve katılımcılarla ilgili ayrıntıların yanı sıra planlanmış Alanlarla ilgili ayrıntıları ve bildirimleri yönetme becerisini içeren canlı Alanları göreceklerdir. Araştırmacı Jane Manchun Wong, Mart ayında Spaces odaklı yeniden tasarımın kanıtlarını buldu.

Clubhouse benzeri Twitter Spaces özelliği, kullanıma sunulduğundan bu yana popüler olduğunu kanıtladı. Yavaş yavaş küçük bir kullanıcı alt grubuna yayıldıktan sonra. Twitter Spaces geçen ay en az 600 takipçisi olan herkes için açıldı. iOS için Twitter uygulamasında Spaces’a özel bir sekme verilmesi, Twitter‘ın bu özelliğin ileriye dönük deneyiminde önemli bir rol oynayacağına inandığının dikkate değer bir göstergesidir.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!