Twitter, Hızla Büyüyen Pazara Ulaşmak İçin İlk Afrika Ofisini Açıyor

Twitter, dünyanın en hızlı büyüyen pazarlarından bazılarında ilerleme kaydetmeye çalıştığı için Pazartesi günü Gana‘daki ilk Afrika ofisini açacak. Afrika, teknoloji firmaları için yeterince kullanılmayan bir yerdir ve web analitik firması StatCounter‘a göre dünya ortalaması% 59’a karşılık nüfus başına internet kullanımı yaklaşık% 39’dur, ancak bu sayı, genişleyen mobil geniş bant ağları ve uygun fiyatlı telefonlar sayesinde her yıl artmaktadır.

Twitter yaptığı açıklamada, “Afrika kıtasında her gün gerçekleşen sohbetleri yönlendiren zengin ve canlı topluluklara daha fazla dalmalıyız” dedi.

Twitter, 2015 yılında Johannesburg‘da ilk Afrika ofisini açan ve bu yıl Lagos‘ta ikinci açmayı planlayan en büyük rakibi Facebook Inc‘in peşinde. Firma, 2020 yılında dünyanın en büyük deniz altı kablo ağlarından birini inşa etmek için Afrika telekom şirketleri ile bir anlaşma yaptı.

StatCounter rakamlarına göre, 2021 Mart ayı itibarıyla Afrikalı internet kullanıcılarının yaklaşık% 59’u Facebook hesabına sahipken Twitter’a sahip olanların% 11.75’i.

Twitter‘ın hamlesi, kıtanın teknoloji öncüleri, Güney Afrika ve Nijerya ile birlikte Afrikalı girişimler için bir merkez olarak ortaya çıkan Gana‘da memnuniyetle karşılandı.

Gana Başkanı Nana Akufo-Addo Pazartesi günü tweet atarak, “Bu, Twitter ve Gana arasındaki güzel bir ortaklığın başlangıcıdır,” varlığının Gana‘nın teknoloji sektörünün gelişimi için çok önemli olduğunu söyledi.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!