Twitter, Hesap Doğrulama Başvuru Sürecini Yeniden Başlattı

Twitter, yaptığı açıklamada, doğrulama uygulamalarını geçen hafta duraklattıktan sonra yeniden açtığını duyurdu. Cuma günü gerçekleşen duraklama, 20 Mayıs’ta doğrulama uygulamalarının resmi olarak yeniden başlatılmasından sadece sekiz gün sonra geldi.

Twitter, Mayıs ayında doğrulama uygulamalarını ilk kez yeniden açtığında, başvurulara verilen yanıtların “birkaç gün içinde” geri geleceğini söyledi, ancak şirketin aldığı başvuruların hacmine bağlı olarak “birkaç hafta” kadar sürebileceği konusunda uyardı. Duraklatma ve yeniden açmanın ardından yanıt için benzer zaman çizelgeleri beklemeniz gerekip gerekmediği net değil.

Twitter, bir yorum isteğine hemen yanıt vermedi.

Twitter‘ın yeni doğrulama programı ile herkes, birisini doğrulanmış kullanıcı olarak gösteren mavi bir onay işareti almak için başvurabilir. Ancak, Twitter‘ın yenilenen kriterlerine göre yalnızca altı hesap kategorisi doğrulamaya hak kazanıyor: hükümet; şirketler, markalar ve kuruluşlar; haber kuruluşları ve gazeteciler; eğlence; spor ve oyun; ve aktivistler, organizatörler ve diğer etkili kişiler.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!