Twitter Fleets’e Reklam Ekleyeceğini Açıkladı

Twitter yaptığı açıklamada, kullanıcıların mobil Twitter arayüzünün üst kısmında üst üste duran kaybolan tweetleri olan Fleets‘e tam ekran reklamlar eklemeye başlayacağını söyledi. Geçen Kasım ayında tanıtılan, Instagram ve Snap’ın Hikayelerinin bir klonu olan Fleet formatı, görünüşe göre yeterince başarılı olmuş ve Twitter artık bundan para kazanmaya çalışmak istemektedir.

Twitter üst düzey ürün müdürü Justin Hoang ve küresel ürün pazarlama müdürü Austin Evers, reklamları duyuran bir gönderide, “fleets reklamları, reklamverenler için tam ekran reklam panolarıdır” dedi. Fleets reklamlarını iOS ve Android‘de sınırlı bir ABD kullanıcı grubuna görünür kılmak için “deneme” dediği şeyde “bir avuç” reklamverenle ortaklık yapıyor.

Reklamlar resimleri ve videoları 9: 16’da destekler ve videolar 30 saniyeye kadar uzunlukta olabilir. Markalar, “yukarı kaydır” bir harekete geçirici mesaj eklemeyi seçebilir ve gösterimler, profil ziyaretleri, tıklamalar, web sitesi ziyaretleri ve diğer bilgiler dahil olmak üzere standart Twitter reklam ölçümlerine erişebilir.

Twitter, bu baharda yeni özellikler duyururken, potansiyel olarak rahatsız edici tweet’ler için uyarılarını güncelleyerek, fotoğraf kırpma algoritmasını “daha uzun” görüntülere izin verecek şekilde geliştirerek, Android kullanıcılarının doğrudan mesajlarını arama yeteneği ekleyerek ve bir İpucu Jar’ı kullanıma sunarak ağladı.

Twitter ayrıca, katılımcı web sitelerinden reklamları kaldıran aylık 5 dolarlık abonelik hizmeti Scroll‘u da satın aldı. Ve uzun zamandır beklenen ücretli abonelik hizmeti Twitter Blue da yakında gelebilir.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!