Twitter, Doğrulama İsteklerinin Reddedilmesine İlişkin Daha Fazla Bilgi Sağlayacak

Mayıs ayında Twitter, hesapların doğrulanması için doğrulama prosedürünü yeniden başlattı. Ancak, doğrulama talebinde bulunulan kullanıcı, talep başvurusunun reddedildiğini fark etmiş gibi görünüyor. Twitter bu konuyla ilgili herhangi bir neden açıklamadı ve nedeni sır olarak kaldı.

Son güncellemede Twitter, doğrulama talepleri reddedilince doğru açıklamayı alamayan kullanıcılara daha fazla ayrıntı vermeye karar verdi. Ayrıntıların yanı sıra Twitter, hesabın doğrulanması için izlenmesi gereken talimatlar hakkında da rehberlik etti.

Kriterler, herhangi bir marka, şirket veya kuruluş hesabını doğrulamak isterse, aynı çevrede yaşayan yüzde 0,05 aktif kullanıcıda takipçi sayısının olması gerektiği gibi bir dizi kuralı içerir. Aynı kural, tanınmış kişiler veya etkileyici kişiler için de geçerlidir.

Muhabirlere gelince, Twitter hesabı, dahil oldukları haber kuruluşundan ve çevrimiçi web sayfasına bir bağlantıdan bahsetmelidir. Bahsedilecek haber referansı, Twitter‘ın yönergelerinde tanımlandığı gibi iyi bilinen, doğrulanmış bir varlık olmalıdır. Gazeteciler, biyografilerini veya hakkında sayfalarını gösteren bir referans sağlamalı veya bilgilerini içeren yayınlanmış materyallerinin bağlantısını ekleyebilirler.

Serbest muhabirler ve yazarlar için kriterler, altı aylık bir süre içinde kimliği doğrulanmış web sitesinde yayınlanmış en az üç yayınlanmış içeriğin yakın zamanda yayınlanmış çalışmalarına bağlantı vermektir.

Doğrulama işlemine başvurmadan önce profil tamamlanmalıdır. Bu, kullanıcı adını, görüntü resmini ve gerçek e-posta adresini veya iletişim numarasını içermesi gerektiği anlamına gelir. Hesap Twitter kurallarına uymuyorsa ve kötü niyetli içerik yayınlıyorsa, Twitter tarafından değerlendirilmeyecektir.

Twitter‘a göre, kullanıcılara hesaplarının doğrulanması konusunda yardımcı olmak için doğrulama sürecinde bazı kurallar eklenecektir. Sınırlı kullanıcıların, şimdilik olduğu gibi doğrulama yapmasına izin verilir. Devlet kurumları, markalar, işletmeler, kuruluşlar, haber muhabirleri ve yayıncılar, medya ile ilişkili kişiler, sporcular ve oyuncular, sosyal medya etkileyicileri, aktivistler ve tanınmış kişiler Twitter‘da doğrulama sürecini sürdürmeye uygundur.

Twitter‘a göre, gelecekte araştırmacılar, bilim adamları ve manevi şahsiyetler gibi yeni gruplar eklenebilir. Başvuru prosedürü kademeli olarak dağıtılıyor ve Twitter‘ın iddia ettiği gibi eninde sonunda herkesin kullanımına açık olacağından, herhangi birinin isteklerinin işleme alındığını görmemesi konusunda endişelenmenize gerek yok.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!