TikTok Otomatik Altyazılar Özelliğini Kulanıma Sundu

TikTok, uygulamasını daha erişilebilir hale getirmek için büyük bir adım atıyor. Uygulama, video yapımcılarının klipleri için otomatik olarak altyazı oluşturmasına olanak tanıyan otomatik altyazılar özelliğini ekliyor.

Şimdiye kadar, videolarını daha erişilebilir hale getirmek isteyen TikTok kullanıcıları, zaman alıcı bir süreç olabilecek altyazıları manuel olarak yazmak zorunda kaldılar. Ancak otomatik altyazılarla TikTok, videolar için otomatik olarak altyazı oluşturabilecektir. Video oluşturucu, ayarlamaların gerekli olması durumunda metne ince ayar yapma ve düzenleme yeteneğine de sahip olacak ve izleyiciler altyazıları devre dışı bırakma seçeneğine sahip olacak.

TikTok, altyazıların yalnızca uygulamanın son aylarda eklediği en son erişilebilirlik özelliği olduğunu belirtse de, otomatik altyazılar sağır veya işitme güçlüğü çeken kişiler için deneyimi önemli ölçüde artırabilir (ve aynı zamanda sessizde beslemelerinde gezinmeyi seven herkes) . Ancak yine de altyazıların etkinleştirilip etkinleştirilmeyeceği her video oluşturucuya bağlıdır, bu nedenle özelliğin geniş çapta benimsenmesi için biraz zaman geçmesi gerekebilir. (TikTok, “sözcüğü yaymaya” çalıştığını ve herkesi özelliği kullanmaya teşvik ettiğini söylüyor.) Otomatik altyazılar başlamak için İngilizce ve Japonca olarak sunulacak ve “önümüzdeki aylarda” daha fazla dil bekleniyor.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!