Tesla Model 3 Özellikleri ve Fiyatı

Geçtiğimiz gün Hawthorne, Kaliforniya’da gerçekleştirilen etkinlikte tanıtılan Tesla Model 3 Özellikleri ve Fiyatı ile hem teknolojik hem de Fiyat/Performans kralı bir araba olmuş.

Tasarım olarak diğer otomobillerden ayrılan Model 3, tanıtımı gerçekleştiren Tesla SEO’sunun verdiği bilgilere göre 35 bin dolarlık başlangıç fiyatına, tek şarjla 346 km. (215 mil) menzile sahip. Lansmandan sonra 130 binden fazla ön sipariş alan (1.000 dolar kapora ödenmesi gerekiyor) Tesla Model 3, 2017’nin sonunda teslim edilmeye başlanacak.

Tesla Model 3 Özellikleri ve Fiyatı_01

Lansman esnasında Ellon Musk’a, “Tesla Model 3’ün 1.5 sene sonra çıkacak olması sizi endişelendirmiyor mu, rakipleriniz de boş durmayacaktır” sorusu sorulmuş, Ellon Muck’da “18 ay uzun bir süre ancak sahip olduğumuz teknoloji 18 ayda kapatılamayacak kadar ileri bir seviyede” diyerek oldukça iddialı bir cevap verdi.

Tesla Model 3 Özellikleri ve Fiyatı_03

Arabanın özelliklerine dönecek olursak, Tesla Model 3 giriş modeli 0’dan 100 km hıza 6 saniyede çıkabilirken, diğer modellerin daha hızlı olacağı söyleniyor. Verilen bilgilere Tesla 2017’ye kadar geliştirmeler yaparak 346 km. menzil sınırını geçmeyi planlıyor.

Tüm Tesla Model 3 versiyonları Supercharging ağ desteğini içerirken, Tesla Motors 2017 sonuna kadar Supercharger istasyonları sayısını 2’ye katlayarak 7.200‘e yakın bir istasyon sayısına ulaşmayı hedefliyor.

Tesla Model 3 Özellikleri ve Fiyatı_06

Arkadan itişli ve dört teker çekişli versiyonları ile gelecek olan Tesla Model 3’un içerisinde 15 inç yatay dokunmatik bir ekran yer alacak. Otomotik pilot standart donanım olarak sunulurken otomobile beş kişinin rahatlıkla oturabileceği belirtiliyor.

Yine Model X ve Model S’de olduğu gibi bataryanın tabana yayıldığı arabada, ön ve arka tarafta oldukça geniş 2 bagajın olacağı belirtiliyor. Beş kişinin rahatlıkla oturabileceği Model 3’ün 2. lansmanı ilerleyen bir zaman da gerçekleşecek ve araba ile ilgili bazı yeni teknolojilerini bu lansmanda tanıtacaklar. Son olarak Model 3’ün lansmanını aşağıdan izleyebilirsiniz.

Tesla Model 3 Özellikleri ve Fiyatı_04

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!