Spotify ve GIPHY, GIF’leri Spotify Uygulamasına ve Daha Fazlasına Getirmek İçin Bir Araya Geldi

Spotify bugün, insanların resmi GIF’leri kullanmasına ve yeni bir “Spotify’da Dinle” düğmesi aracılığıyla yeni şarkılar ve sanatçılar keşfetmesine izin vermek için GIPHY ile ortaklık kurduğunu duyurdu.

Duyuru Spotify’ın For the Record blogunda yapıldı:

Nasıl telaffuz ettiğiniz önemli değil, GIF’ler nihai görsel metafordur. Ve şimdi, Spotify ve GIPHY ile yapılan ortaklık sayesinde müzik, denklemin bir parçası olabilir. Spotify bağlantılı yeni sanatçı GIF’lerini etkinleştirmek için GIPHY ile birlikte çalışıyoruz. Kullanıcılar doğrulanmış GIPHY sanatçılarının sayfalarında GIF’i tıkladıklarında, bir dinleme oturumu için doğrudan öne çıkan sanatçının Spotify sayfasına yönlendirilecekler.

Şimdilik Doja Cat, The Weeknd, Post Malone, Nicki Minaj, The Kid LAROI ve Conan Gray bu entegrasyona atlayan sanatçılar. Spotify, gelecekte bu deneyime daha fazla sanatçının katılacağını söyledi.

Bu özellik zaten tüm dünyada mevcut ve tabii ki Spotify üyesi olmayan aboneler bile GIPHY’nin web sitesi aracılığıyla bu sanatçıların resmi GIF’lerini deneyimleyebilir.

GIPHY’yi ister web’de ister iOS uygulamasında kullanıyor olun, bu yeni özellik nasıl kullanılır?

  • GIPHY.com veya GIPHY‘nin mobil uygulamaları aracılığıyla resmi GIPHY kanallarında sanatçıların GIF’lerini arayın.
  • Sanatçının resmi GIPHY kanalına girdikten sonra kullanmak istediğiniz GIF’e tıklayın
    Katılan herhangi bir GIF’de “Spotify’da Dinle” düğmesine dokunun.
  • Kullanıcılar doğrudan, sevdikleri sanatçılardan daha fazla müzik dinleyebilecekleri ve keşfedebilecekleri Spotify sayfasına yönlendirilecek.

Son birkaç hafta içinde Spotify, Apple cihazlarındaki deneyimini iyileştiriyor. Kullanıcılar bu özelliği ABD, İngiltere, Kanada, Almanya, Avusturya, Brezilya, BAE, İtalya, İrlanda, İsviçre, Portekiz, Malezya ve daha fazla ülke.

Spotify ayrıca yakın zamanda M1 Mac‘ler için yerel desteğe sahip yeni bir beta uygulaması yayınladı. Bu, Mac uygulamasının artık Apple’ın Rosetta 2 çeviri teknolojisine ihtiyaç duymadan M1 Mac’lerde yerel olarak çalışabileceği anlamına geliyor.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!