Spotify, M1 Mac’ler İçin Yerel Desteğe Sahip Oldu

Spotify, Mac uygulamasının Apple Silicon için optimize edilmiş bir beta sürümünü resmi olarak başlattı. Bu, Mac için Spotify‘ın artık Apple‘ın Rosetta 2 çeviri teknolojisine ihtiyaç duymadan M1 Mac‘lerde yerel olarak çalışabileceği anlamına geliyor.

MacRumors’un haberine göre, Spotify kullanıcıların uygulamayı ilk talep etmesinden sekiz ay sonra destek forumları aracılığıyla bir Apple Silikon sürümünün duyurusunu yaptı. Spotify, Mac uygulamasının Apple Silicon sürümünün hala beta aşamasında olduğunu ve her zaman beklendiği gibi çalışmayabileceğini açıklıyor:

Bunun için sahne arkasında çok çalışıyoruz ve artık uygulamamızın Beta sürümünün hazır olduğunu duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. Yeni Apple mimarisi için birçok uyumluluk iyileştirmesi ve optimizasyonu içeriyor.

Yerel Apple Silicon desteğiyle, Spotify Mac uygulaması M1 MacBook Air, MacBook Pro, Mac mini ve iMac’te fark edilir şekilde daha sorunsuz ve daha hızlı çalışmalıdır. Birçok Spotify kullanıcısı, Kasım ayından bu yana şirketi Mac uygulamasının Apple Silikon için optimize edilmiş bir sürümünü yapmaya çağırıyor, bu yüzden bu uzun zaman oldu.

M1 Mac‘ler için optimize edilmiş Mac için Spotify uygulamasını buradan Spotify web sitesinden indirebilirsiniz. Uygulamanın beta sürümünü yüklemek için .dmg dosyasına çift tıklayın ve ardından uygulamayı, şimdi yüklemiş olabileceğiniz sürümü değiştirerek Uygulamalar klasörünüze sürükleyin.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!